ÖDÜL Solar Enerji; güneşten elektrik üretimi için kullanılan fotovoltaik (PV) panel üretimi yapmak üzere 2013 yılında Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur.
Ödül Enerji; Daha önce yapı ve enerji sektöründe birçok projeye imza atan ÖDÜL Grubu, ÖDÜL Solar Enerji ile de yenilenebilir enerji kaynakları alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.
2015 yılı içerisinde tam kapasite üretime geçen firmamız, teknolojiyi yakından takip ederek 4 ve 5 busbarlı güneş paneli üretebilmek için makine parkını yenileme çalışmalarına başlamıştır.
Ürettiği panellere 10 yıl ürün dayanıklılığı, 10 yıl % 90 verim ve 25 yıl % 80 verim garantisi veren ÖDÜL Solar Enerji, yakın zamanda yapacağı yatırımlarla kurulu gücünü 200 MW’a çıkarmayı hedeflemektedir.
% 55 yerli üretim belgesine sahip firmamız TÜBİTAK ve Niğde Üniversitesi ile sürdürdüğü ortak çalışmalar kapsamında % 100 yerli hücre üretim hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.
Ödül Solar Enerji’nin üretmiş olduğu fotovoltaik güneş panellerinin kalitesi TÜV Rheinland tarafından IEC normlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır.
En büyük hedefi; sektöründe küresel bir oyuncu olmak ve ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmek olan şirketimiz; üstün teknolojik alt yapısı, uzman teknik personeli ile şu ana kadar gerçekleştirdiği projelerle farkını ortaya koymuştur.
Gücünü güneşten alan ÖDÜL Solar Enerji; doğaya ve insana saygılı şekilde yaptığı üretimle birlikte, ekonomik ve kaliteli ürünleri ile çalışanlarına ve ülkemize değer katmaya devam edecektir.
Ödül Solar Adres: Mimarsinan O.S.B. 12. Cadde No : 10 Melikgazi KAYSERİ
Ödül Solar Telefon: 0352 2900359
Ödül Solar Web Adresi: www.odulsolar.com
Ödül Solar e-mail: info@odulsolar.com