30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ocak Ayı Anketimizin Sonuçları Belli Oldu!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji Portalı olarak “Türkiye’de Gelecek Vadeden Yenilenebilir Enerji Sektörü Sizce Hangisidir?” diye sorduk ve anketimizin sonuçları belli oldu. Buna göre, okuyucularımıza göre “Güneş Enerjisi” sektörü Türkiye’nin gelecek vadeden enerjisi oldu.

Enerji Portalı olarak he ay okuyucularımıza bir anket hazırlayarak sektörümüzün düşüncelerini anlayamaya ve beklentilerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ocak için düzenlediğimiz anketimizin konusu ise kamuoyunun Türkiye’nin enerjisi olarak hangi enerji kaynağını gördüğü ile ilgiliydi.  

Okuyucularımıza “Türkiye’de Gelecek Vadeden Yenilenebilir Enerji Sektörü Sizce Hangisidir?” diye sorarak cevaplamalarını istedik. Anketimize katılan okuyucularımıza göre “Güneş Enerjisi” sektörü Türkiye’nin gelecek vadeden alanı olarak görüldüğü sonucuna ulaştık.

Ankete katılan okuyucularımızın yüzde 50’si güneş enerjisini, yüzde 15’i hem rüzgar enerjisini hem de biyokütle enerjisini, yüzde 8,33’ü hidrojen enerjisini, yüzde 5’i hidroelektrik enerjisini ve yüzde 3,33’ü hem jeotermal hem de dalga-gelgit enerjisini Türkiye’nin gelecek vadeden yenilenebilir enerji kaynağı olarak görüyor.

Grafik 1: Katılımcıların Enerji Kaynağı Seçimi Dağılımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.