Nurol Teknoloji A.Ş., 2008 yılında İleri Teknik Seramikler konusu üzerine %100 yerli sermaye ile Ankara’da kurulmuştur.

Misyonumuz; klasik zırh sistemleri yerine, nano boyutta toz metalurjisi ile henüz dünyada çok az ülkede var olan ileri teknik seramikler ve balistik kompozit hibrit çözümler ile daha hafif, daha dayanıklı ve güvenilir zırh sistemlerini tasarlamak, üretmek ve geliştirmektir. Kurulduğundan bugüne kadar Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermiş, kendi teknolojisini yaratmış ve bilgi birikimini artırmış olan Nurol Teknoloji, hammaddeden ürüne kadar olan süreci teknolojik olarak en üst seviyede donatılmış Kalite Laboratuvarı ile analiz edebilme yeteneğine sahiptir.
Tam otomasyonlu modern üretim tesisleri ile Nurol Teknoloji, savunma sanayii, havacılık, enerji, tekstil, metalürji ve kimya gibi farklı sektörlerin ihtiyaçlarına kendine özgü çözümleriyle, müşteri memnuniyeti odaklı olarak yanıt vermektedir. Bu nedenle sadece yerel değil, enerji ve çevre sorunları gibi global gereksinimlere yönelik çözümler konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Tasarlanan ve geliştirilen zırh sistemleri, Kara Araçları, Deniz Araçları, Hava Araçları, Personel Koruma, Yapısal koruma gibi her türlü platforma başarı ile uyarlanabilmektedir. Bu platformlarda kullanılacak zırh çözümleri tehdit, ağırlık ve maliyet faktörlerinin en ideal bileşimi ve özgün olarak Nurol Teknoloji A.Ş. bünyesinde tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Kullanılan malzemeler, 5201 sayılı “Harp Araç ve Gereçleri ile Silâh, Mühimmat ve Patlayıcı Madde Üreten Sanayi Kuruluşlarının Denetimi” kanunu kapsamında “Kontrole Tabi Liste” içerisinde geçen “Askerî amaçlı, balistik koruma özellikli (%85 veya daha yüksek saflıkta ve 60 mikrometre veya daha küçük tane boyutlu) Bor/Borkarbür, Silisyum Karbür, Titanyum Diborür ve Alümina bileşikleri” maddesi kapsamındadır. Nurol Teknoloji A.Ş. bu malzemelerin kullanımları için gerekli olan “Üretim Müsadesi”, “Tesis Güvenlik Belgesi (Milli Gizli)” ve “Şahıs Güvenlik Belgesi” şartlarını sağlamakta olup bu kanun gereği yaptırımları hassasiyet ile takip etmektedir.

Kullanılacak zırh sistemlerinin, belirli bir tehdite karşı tasarlanacağı ve bu tehdit seviyesinin “Milli Gizli” bir bilgi olacağı bilinci ile Nurol Teknoloji A.Ş., bu konuda gösterdiği hassasiyeti tüm ilgili makamlardan da beklemektedir.

Savunma Sanayimize kazandırdığımız yeni nesil milli zırh sistemleri teknolojilerini, sürekli artan bir gayret ve özenle daha da geliştireceğimize inanıyoruz.

Nurol Teknoloji Sanayi ve Madencilik A.Ş.
Adres : İnönü Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 102. Sk. No:53 Yenimahalle/Ankara
Telefon : (0.312) 278 02 78
Faks : (0.312) 278 02 76
E-Mail : info@nurolteknoloji.com
Web : www.nurolteknoloji.com
Bilgi ve Sipariş İçin : pazarlama@nurolteknoloji.com