30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Nükleer Düzenleme Kurumu, Yeni Bir Yönetmelik Yayımladı

ANKARA (Enerji Portalı) – Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK), kurum bünyesinde çalışacak kişilerin uyması gereken mesleki ve etik kuralları hazırladığı yönetmelik ile belirledi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan “Nükleer Düzenleme Kurulu Üyeleri Ve Nükleer Düzenleme Kurumu Personelinin Uyacakları Mesleki Ve Etik İlkeler Hakkında Yönetmelik”i ile kurum bünyesinde çalışacakların uyması gereken kurallar açıkladı.

Yönetmelikte; Kurum amaçlarına uygun bir şekilde görevlerini yerine getirebilmek için mesleki bilgi, beceri ve bireysel yeteneklerini sürekli geliştirmeye gayret etme, Çıkar çatışmalarından uzak durma, Sır saklama yükümlülüğü, gibi maddeler yer aldı.

Dikkat çeken diğer maddeler ise şöyle oldu:

  • Başkan ve Kurul üyeleri ile Kurum personeli, görevin gerektirdiği mutat mekân ve demirbaşlar, ulaşım imkânları dışında, Kuruluşların olanaklarından ücretsiz olarak yararlanamaz,
  • Başkan, Kurul üyeleri ve Kurum personeli ile bunların eş ve velayetleri altındaki çocukları, Kuruluşlardan, kamuya ilan edilenden daha avantajlı koşullarda mal ve hizmet alımında bulunamaz, başkaları adına daha avantajlı mal ve hizmet alımına aracılık edemez.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Nükleer Düzenleme Kurumu Mesleki ve Etik İlkeler Yönetmeliği için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/06/Nükleer-Düzenleme-Kurumu-Mesleki-ve-Etik-İlkeler-Yönetmeliği.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.