30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Nordex, Türkiye’de Bininci Rüzgar Türbini Montajını Yaptı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Nordex, Türkiye’de bininci rüzgar türbini montajını İstanbul’daki Ömerli Rüzgar Enerji Santrali (RES)’nde yaptı.

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex, Türkiye’de bininci rüzgar türbini montajını İstanbul’daki Ömerli RES’te yaptı. Nordex Türkiye çalışanları ve yöneticileri İstanbul, Silivri’deki Ömerli Rüzgar Enerji Santrali (RES) proje sahasında düzenlenen türbin montaj töreninde bir araya geldi. Etkinlikte Ömerli RES’in yatırımcısı Erciyes Anadolu Holding Enerji Grubu’nun üst düzey yöneticileri de yer aldı.

2008 yılında Türkiye’ye giriş yapan Nordex, bu pazarda Kırklareli’nden Hatay’a, İzmir’den Bitlis’e, Ağrı’ya faaliyet gösteren kadrosuyla 19 Ağustos 2021 itibarıyla bininci. türbinin dikimini gerçekleştirmiş oldu. Nordex Türkiye ve Ortadoğu Projeler Direktörü Oytun Ababay törende yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:

“2020 ve 2021 yılları yoğun geçti, bu süreçte yeni projelerin inşasını tamamladık. Türkiye’de bininci türbini dikme başarısını ekip arkadaşlarımız ve yatırımcımızla birlikte kutluyoruz. Yoğun çalışma ve özverilerinden dolayı Nordex Türkiye’nin tüm değerli çalışanlarına ve bizlere olan güven ve işbirliklerinden dolayı tüm değerli Nordex yatırımcılarına teşekkür ederiz.”

Nordex Türkiye, İstanbul ve İzmir ofisleri ile toplamda 330 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor. TÜREB’in verilerine göre Nordex, 2020 yılsonu itibarıyla yüzde 26,8’lik pazar payıyla Türkiye’de 2021 yılında 3 bin MW’ı aşkın kurulu gücüyle lider konumunda.

Kaynak: Enerji Panorama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.