30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Nokia’nın IP Ağ Kurma Ekipmanları Enerji Verimli Hale Geldi

FİNLANDİYA (Enerji Portalı) – Nokia beşinci nesil yönlendirme silikonunu lanse ederek IP ağ güvenliği ve enerji veriminde çıtayı yukarıya taşıyor.

Nokia, beşinci nesil yüksek performanslı IP yönlendirme silikonu olan FP5’in lansmanını bugün duyurdu. Nokia’nın IP hizmeti yönlendirme platformlarının yeni kalbi olacak FP5, hizmet sağlayıcıların günümüzdeki ağ kapasitesini verimli bir şekilde ölçeklendirme, yeni ve daha yüksek hızlı IP hizmetlerini mümkün kılma ve artan ağ güvenliği tehditlerine karşı eşsiz koruma sağlamaya yönelik zorlu ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacak. Dört nesildir sektöre liderlik eden ağ işlemcilerinin getirdiği birikim sayesinde Nokia, yüksek yoğunluklu 800GE yönlendirme arayüzlerine yönelik desteğin eklenmesi, güç tüketiminin %75 azaltılması ve yeni bütünleşik hat hızı, akış tabanlı şifreleme özellikleriyle çıtayı yükseltiyor.

Bulut mimarileri olarak 5G ve Industry 4.0 ağ dönüşümüne öncülük etmeyi sürdürürken, hizmet sağlayıcılar görevler için kritik öneme sahip IP ağlarının giderek daha güvenli, çevik ve sürdürülebilir olmasına ihtiyaç duyuyor. IP ağları, ağ seviyesindeki saldırılardan ve güvenlik ihlallerinden artan tehditler karşısında garantili yüksek performans ve bütünlük sağlamalıdır. Bunlar, beklenmedik değişikliklere değinmek ve ağın yaşam ömrü boyunca hizmet evrimini desteklemek için uyarlanabilir yapıda da olmalıdır. Ayrıca, IP ağ kurma ekipmanları çevre üzerindeki etkinin en aza indirilmesi için giderek daha çok enerji verimli hale gelmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.