30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Nestlé, Filipinlerdeki Üretimlerinde JES’ten Yararlanıyor

FİLİPİNLER (Enerji Portalı) – Küresel gıda firmalarından Nestle, Filipinler’de MakBan Jeotermal Elektrik Santrali (MakBan JES) tarafından üretilen elektriği satın almak için sözleşme imzaladı.

Nestlé, AboitizPower tarafından MakBan Jeotermal Enerji Santrali’nin ürettiği 17 MW’lık elektrik temini için bir anlaşma imzaladı.

Nestlé, 2017 yılında Aboitiz Power ortaklığıyla yenilenebilir enerjiye geçerek üretimlerinde temiz enerji kaynaklarını kullanmaya başladı. Nestle, Cabuyao’daki iki üretim tesisin de temiz enerji kaynağı kullanıyor.

Filipin Nestlé Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Kais Marzouki, “Çevresel açıdan sürdürülebilir iş uygulamalarını taahhüt ediyoruz ve çevresel etkimizi en aza indirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda, AboitizPower ile çalışmaktan mutluyuz.” diye belirtti.

AboitizPower Enerji Ticareti ve Satışı Kıdemli Başkan Yardımcısı Juan Alejandro Aboitiz, şirketin Nestlé’nin güvenilir bir küresel ortağı olduğunu ifade ederek:

AboitizPower’ın Nestlé’nin yaşam kalitesini arttırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak amacına katkıda bulunabilmesi bir onurdur. Sektörlerinde lider olan Nestle gibi müşterilerimizle birlikte, temiz enerji portföyümüzü büyütmeye ve hizmetlerimizin kalitesini daha da iyileştirerek onlara daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

AboitizPower, Filipinler hükümetin yenilenebilir enerji politikalarından memnun olduklarını da dile getirdi.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.