30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Naturel Enerji Yönetiminde Önemli Değişiklikler Yapıldı

ANKARA (Enerji Portalı)– Naturel Enerji yönetiminden istifa eden Fatih Tok istifa etti. Boşta olan Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ise Hilal Aslan atandı.

Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN), idari kadrosunda değişiklik yapıldığı hakkında dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)‘nda bir açıklama yaptı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; Naturel Enerji Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tok, görevinden istifa etti. Yerine Ziya Akbaş Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Ayrıca, şirketteki boş olan diğer Yönetim Kurulu Üyeliğine Hilal Aslan atandığı belirtildi.

Bir diğer önemli atama ise, şirketin yatırımlar bölümünde oldu. Şirketin Yatırımcı İlişkileri Bölümü’ne, İrfan  Mülkoğlu Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak atandı.

Naturel Enerji konuyla ilgili KAP’a şu açıklamalarda bulundu:

“Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Fatih Tok  işlerinin yoğunlaşmasından ötürü bundan sonra yeterli zaman ayıramayacağı gerekçesiyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etmiştir, yerine  Sn. Ziya Akbaş Bağınmsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ayrıca boş olan diğer Yönetim Kurulu Üyeliğine Sn. Hilal Aslan atanmıştır.  İlgili atamalar yapılacak olan olan ilk genel kurulun onayına sunulacaktır.

Şirket Yönetim Kurulu şirket merkezinde toplanarak; Sermaye Piyasası Kurumsal Yönetim tebliği N II-17.1 gereğince şirketimizin Yatırımcı İlişkileri Bölümüne,  Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 Lisans sahibi ( Lisans N 115199)  İrfan  Mülkoğlu‘ nun Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak atanmasına oy birliği ile karar vermiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Ziya Akbaş kimdir?

Ziya  AKBAŞ, 1962 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Lisans eğitimini Erciyes  Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde; yüksek  lisans eğitimini ise, Piri Reis Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde  İşletme Yönetimi ( MBA ) alanında yapmıştır.

Ziya AKBAŞ, 1987-1997 yılları arasında çeşitli özel sektör firmalarında Muhasebe Sorumlusu, Bölge Muhasebe Şefi ve Bölge Müdürü olarak çalışmıştır.

1997 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Ziya Akbaş aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü’nde Marka Vekili ve Kamu Gözetim Kurumu’nda Bağımsız Denetçi olarak görev almıştır.

2014-2017 Yılları arasında Aselsan‘da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Ziya AKBAŞ şu an  Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hilal Aslan kimdir?

1990  yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Hilal Aslan, Lise eğitimini Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  Üniversite lisans eğitimini ise Gazi üniversitesi Gazi Meslek Yüksek Okulu  Muhasebe bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Kariyerini Muhasebe ve İnsan Kaynakları sektöründe ilerletmeye  devam eden Hilal Aslan şu an Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.