30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Naturel Enerji, 12 Milyonluk Hisseyi Halka Arz Etti

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Naturel Enerji, yaklaşık 70 milyon liralık büyüğe sahip 12 milyon hissesini halka arz etti.

Türkiye’de yatırımlarının tamamı güneş enerjisi sektöründe olan tek şirket konumundaki Naturel Enerji’nin Borsa İstanbul’daki gong töreni bugün yapıldı.

Hali hazırda 25 milyon lira olan ödenmiş sermayesini 33 milyon liraya yükselten Naturel Enerji, mevcut ortağın 4 milyon hissesi de dahil olmak üzere toplam 12 milyon hisseyi halka arz etti.

Halka arz gelirlerinin yüzde 75’i ile güneş enerjisi yatırımlarına devam edecek…

NATEN koduyla işlem görmeye başlayan şirket yaklaşık 70 milyon liralık halka arzı sonrasında mevcut aktif büyüklüğünü 286 milyon liradan 332 milyon liraya çıkardı. Naturel Enerji, halka arz gelirlerinin yüzde 75’i ile güneş enerjisi yatırımlarına devam edecek.

Kuruldukları günden bu yana Türkiye’nin potansiyeline güvendiklerini ve halka arzın bu güvenin bir göstergesi olduğunu dile getiren Naturel Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Şen, “Yatırımlarının tamamı güneş enerjisi olan ve halka açılan ilk şirket olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Güneş sektöründe yatırımlarımıza daha da hız vereceğiz. Türkiye ile birlikte büyüyüp daha güzel günler görmeyi diliyoruz.” dedi.

“Dünyada güneş enerjisinin toplam kurulu güç içerisindeki payı yüzde 70’lere kadar çıkacak.”

Naturel Enerji Genel Müdürü Göçmen de gelecek yıllarda Türkiye’de güneş enerjisi şirketlerinin sayısının daha da artacağını ifade etti.

Geçen yıl dünyada kurulan santrallerin yüzde 40’ını güneş, yüzde 20’sini ise rüzgar enerjisi santrallerinin oluşturduğunu ifade eden Göçmen, “Bugün dünyada güneş enerjisinin toplam kurulu güç içerisinde yüzde 6 olan payı yüzde 70’lere kadar çıkacak. Türkiye de burada bir istisna değil.” diye belirtti.

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir de 600 civarında yatırımcıya ulaşarak başarılı bir halka arz gerçekleştirildiğini aktardı.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.