30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MTA, SAHA İstanbul ve TÜBİTAK MAM İşbirliği Yaptı

MALATYA (Enerji Portalı) – Biyoliç konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili MTA Genel Müdürlüğü, SAHA İSTANBUL (Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Kümelenmesi Derneği) ve TÜBİTAK MAM işbirliği yaptı.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Doç. Dr. Yasin ERDOĞAN, MTA Genel Müdür Yardımcısı Dr. Emrah AYAZ 09.04.2021 tarihinde MTA Orta Anadolu IV. Bölge Müdürlüğünü (Malatya) ziyaret ederek Bölge Müdürlüğüne bağlı yürütülen arazi çalışmalarını yerinde incelediler ve projeler hakkında brifing aldılar.

Ziyarette ayrıca; Orta ve Doğu Anadolu Nadir Yer Element Aramaları Projesi kapsamında keşfedilen NYE ve diğer ileri teknoloji elementlerinin Türkiye sanayisinin hammadde ihtiyacının yerli kaynaklardan temini hedefiyle Biyoliç yöntemiyle zenginleştirilmesi konusunda:

>> MTA Genel Müdürlüğü,
>> SAHA İSTANBUL (Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Kümelenmesi Derneği),
>> TÜBİTAK MAM ile
>> Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

temsilcilerinin katılımıyla Darende Kampında proje çalışmaları değerlendirilmiş ve Biyoliç konusunda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Heyet ayrıca Kuluncak’da arazi çalışması yürüterek yerinde incelemeler yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.