30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MTA Genel Müdürü, Elazığ ve Çevresindeki Projeleri Ziyaret Etti

ELAZIĞ (Enerji Poratlı) – Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Elazığ ve çevresindeki proje sahaları MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem tarafından ziyaret edildiğini duyurdu.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından yapılan proje gezilerinin ayrıntıları şöyle duyuruldu:

“Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet Kurumumuzun Malatya, Elazığ ve Diyarbakır’da yürüttüğü projeler ile ilgili olarak incelemelerde bulundu. Süregelen “Maden Karmaşığı Polimetal Maden Aramaları Projesi” kapsamındaki ilerleyişin detaylı incelenmesi yapılarak çalışma süreçleri ile ilgili bilgiler alındı. Elazığ-Maden, Malatya-Pötürge ve Yeşilyurt sahalarından elde edilen numunelerinin işlendiği karot kesim atölyesi de ayrıca ziyaret edildi.

Malatya-Kuluncak’ta devam etmekte olan “Orta ve Doğu Anadolu Nadir Yer Element Aramaları Projesi” çerçevesinde yürütülen çalışmalar ile ilgili sunum ve bilgilendirmelerin de yapıldığı bu ziyarette, MTA’nın Nadir Toprak Elementleri (NTE) çalışmaları incelendi. Bu kapsamda ülkemiz için hem ekonomik hem de stratejik değeri yüksek olan NTE’lerde olduğu gibi diğer maden arama çalışmaları ve kazanımlarımıza da bütün sahalarımızla birlikte hız kesmeden devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.