30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MTA, 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklara bağlı kurumlardan olan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), bünyesinde görevlendirilmek üzer 5 (beş) Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8. derecede 5 adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna atama yapılmak üzere yazılı ve sözlü sınav yapılacağı bildirildi.

11-22 Kasım 2019 tarihlerinde başvuruları alınacak olan pozisyon için yazılı ve sözlü sınav yapılacak. Kadrolar için yapılacak giriş sınavının şartları ise şöyle:

A – ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, KPSS P48 puan türünden en az 80 ve üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 100 kişi içerisinde bulunmak (100’üncü adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilirler.)

B – 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak,

C- Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

D- Erkek adayların fiili askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmaları,

E- Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile muadili yerli ve yabancı fakülteden birini bitirmiş olmak,

F- Yapılacak soruşturma sonucunda, sicil ve karakteri bakımından mesleğe alınmasına engel bir hali olmadığı anlaşılmak (Bu araştırma Kurul Başkanlığı tarafından sözlü sınav öncesi yaptırılır.),

G- Hizmet taahhüdü altında bulunmamak,

H- Daha önce yapılmış olan Kurumumuz Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına iki defadan fazla girmiş bulunmamak,

I- Sağlık durumu itibariyle, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli bulunmak.

İş ilanı hakkında tüm bilgilere için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/11/MTA-Müfettiş-Yardımcılığı-Sınav-İlanı.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.