30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MMO, Türkiye’nin Enerji Görünümünü Masaya Yatıracak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – TMMOB Makina Mühendisleri Odası 17 Mayıs 2019 Cuma günü Türkiye’nin Enerji Görünümü adlı Oda Raporunu kamuoyu ile paylaşacak.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası 2010‘dan bu yana her iki yılda bir Türkiye’nin Enerji Görünümü adlı Oda Raporunu yayınlayarak ara yıllarda kapsamlı bir sunum gerçekleştiriyor.

17 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak etkinlikte konuşmacılar güncel verilere çok kısaca değindikten sonra; Elektrik Enerjisi Sektöründe Son Bir Seneki Gelişmeler, Kapasite Mekanizması, Yerli Kömürden Üretilen Elektriğe Sabit Fiyatla Alım Garantisi Verilmesi, Çevre Koruyucu Yatırımları Öteleme Niyeti, YEKDEM’in Amaç Dışı Kullanımı, YEKA’lar, Enerji Sektöründe Alınan Kredilerdeki Sorunlar, Akdeniz’de Doğal Gaz Aramaları konularında bilgi verecekler.

Oda, şu ifadelerle etkinliğe davet ediyor:

“Mevcut durumun anlatılması ve eleştirisiyle yetinilmeyip, ülke ve toplum yararı doğrultusunda çözümler içeren önerilerin katılımcılarla paylaşılıp, bilgi alış verişine ve tartışmaya açılacağı panelimize katılımınızı bekler, saygılar sunarız.”

Etkinliğe kayıt olmak için burayı tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.