30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Merkezi Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Sınav Duyurusu Yapıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Merkezi Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Sınavı hakkında duyuruda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” ve “Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları” hükümleri uyarınca,  enerji yöneticisi ve/veya etüt-proje eğitimine katılanlara sertifika verilebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) tarafından 17 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek olan MERKEZİ SINAV tarihi, yeri ve sınav ücreti aşağıdaki gibidir.

Sınav TarihiSınavlarSertifika TipiSınav Ücreti(KDV Dahil)Sınav Son Başvuru Tarihi1Sınav Başlama SaatiSınav Bitiş SaatiSınav Yeri2
17 Nisan 2021 CumartesiMerkezi Sınav-1Enerji Yöneticisi Sertifikası60 TL09 Nisan 2021 Cuma14:0016:00GAZİ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
17 Nisan 2021 CumartesiMerkezi Sınav-2Bina Etüt-Proje Sertifikası60 TL09 Nisan 2021 Cuma14:0016:00GAZİ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
17 Nisan 2021 CumartesiMerkezi Sınav-3Sanayi Etüt-Proje Sertifikası60 TL09 Nisan 2021 Cuma14:0016:00GAZİ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

1 Son başvuru tarihi mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
2 Katılımcı sayısına göre değişebilir.
 

DİKKAT:

 1. EVÇED ilan edilen sınav tarihlerinde, sınav giriş ücretlerinde ve sınav yerlerinde değişiklik yapabilir, ihtiyaç görmesi halinde bunlara ek sınavlar açabilir.
 2. Başvurular son başvuru tarihi olarak belirtilen günde mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen sınav başvuru adresine yapılabilir. Belirtilen günün mesai bitiminden sonra yapılan veya EVÇED’e ulaşan başvurular ile süresiz ve geçerli olan HES kodu bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. ENERJİ YÖNETİCİSİ ve ETÜT-PROJE EĞİTİMLERİ SERTİFİKALANDIRMA SINAV KILAVUZU, EVÇED’in www.enerji.gov.tr internet adresinde elektronik ortamda yayımlanmaktadır.
 4. Sınava başvurusu için; Sınav Kılavuzu’nda bulunan Ek-1 ve Ek-2’deki dilekçe örneği ve merkezi sınav kayıt formu (Ekleri ile birlikte) ile aşağıda yer alan sınav başvuru adresine müracaat edilmesi gerekmektedir. Merkezi sınav kayıt formu doldurulurken süresiz ve geçerli olan HES kodunun mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.
 5. Sınav başvuru adresi ile sınav yeri adresi farklı olup bilgileri aşağıda bulunmaktadır.
 6. Sınav kılavuzu için tıklayınız.

SINAV BAŞVURU ADRESİ

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2, 06520 Çankaya / ANKARA

SINAV YERİ ADRESİ 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Eti Mah. Yükseliş Sk. No: 5, 06570 Maltepe / ANKARA

SINAV YERİNE ULAŞIM

 1. Ankaray ile ulaşılabilir. Maltepe durağında inilecektir.
 2. Dolmuş veya otobüs ile ulaşılabilir. Sıhhiye köprüsü üzerinden geçen otobüs veya dolmuşlara binilerek Celal Bayar Bulvarı üzerinde inilecektir.
 3. AŞTİ’den ulaşılabilir. Sıhhiye dolmuşuna Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) üzerinden binilecek Celal Bayar Bulvarı üzerinde Fakülte önünde inilecektir.
 4. Esenboğa Havaalanı’ndan otobüsle Kızılay, AŞTİ veya Ulus mevkilerinden aktarma yapılarak ulaşılabilmektedir.
 5. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan yaya olarak ulaşılabilir.

SINAV YERİ KROKİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.