30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Melikgazi’nin Enerji Üreten Kapalı Pazar Yerleri Örnek Oluyor

KAYSERİ (Enerji Portalı) – Kayseri’nin Melikgazi Belediyesi, ilçeye kurduğu kapalı pazar alanlarının çatısına yerleştirdiği güneş panelleriyle enerji üreterek, bu alanlara farklı bir fonksiyon kazandırdı.

Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçede, alt yapısı olan, ışıklandırmaları ve nezih semt pazar yerlerinin belediye tarafından inşa edilerek hizmete sunulduğunu ifade etti.

İlçede bulunan 28 pazar yerinin 21’inin kapalı, 7’sinin ise açık alan olduğunu dile getiren Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin referans belediye olarak örnek bir projeye imza attığını ve pazar yerlerini sadece bir gün alışveriş yapılan mekanlar olmaktan çıkartarak, güneş enerjisi üretim merkezi haline getirildiğini kaydetti.

Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinin 565 bin nüfusa sahip olduğunu hatırlatarak, “Belediye olarak ilk etapta Pazar yerlerini iyileştirdik. Sonra da her pazar yerini nezih ve çok amaçlı pazar yerleri haline getirdik. Yıldırım Beyazıt’da Türkiye’nin resmi kurumlarca yapılmış en büyük çatı üstü güneş enerji santralini kurduk. Bu çalışmamız Gökkent, Keykubat, Danişmentgazi, Hürriyet, Toki ve İldem pazar yeri ile devam etti. Artık pazar yerlerimize enerji üretme fonksiyonu da yüklemiş bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.