30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Melet Enerji Grubu, HES Projesi İçin Toplantı Düzenliyor!

ORDU (Enerji Portalı) – Ordu ili, Mesudiye ilçesi ve Sivas ili Koyulhisar ilçesi, Doğu Karadeniz Havzası, Melet Irmağı konumlarında hidroelektrik santrali kurulması planlanıyor.

Akyurt Enerji Üretim A.Ş. tarafından Ordu ili, Mesudiye ilçesi ve Sivas ili Koyulhisar ilçesi, Doğu Karadeniz Havzası, Melet Irmağı konumlarında hidroelektrik santrali yapılıyor.

MELET ENERJİ GRUBU projesi, EK I/Madde 15) Kurulu gücü 10 MWm ve üzeri olan hidroelektrik santraller ÇED yönetmeliği kapsamına giriyor.

Şirket tarafından 64.342.129 TL bütçe ile 14,98 MWm-14,20 MWe kurulu gücünde MELET ENERJİ GRUBU (15 Temmuz Beştepe Regülatörü ve HES – 15 Temmuz Kazan Regülatörü ve HES – 15 Temmuz Gölbaşı Regülatörü ve HES) projesinin kurulup, işletilmesi planlanıyor.

Söz konusu proje kapsamında Akyurt Enerji Üretim A.Ş. tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacak.

14 Ocak 2020 Salı günü saat 14:00’te Kızılelma Köyü Sosyal Tesisleri’nde ve 15 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14:00’te Arıkmusa Köyü,Köy Odası’nda gerçekleştirilecek olan toplantıya ilgi duyan herkes katılabilir.

MELET ENERJİ GRUBU ÇED Başvurusu Dosyası’nı okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2020/01/MELET-ENERJI-GRUBU-CED-BASVURU-DOSYASI.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.