30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Meksika Yenilenebilir Enerji Projeleri İçin Gün Sayıyor

MEKSİKA (Enerji Portalı) – Meksikalı enerji danışmanlık şirketi Bravos Energia Perşembe günü özel bir yenilenebilir enerji müzayedesi düzenleniyor.

Bravos Genel Müdürü Jeff PAvloviç, açık artırmanın Aklara tarafından yönetileceğini ve temiz enerji sertifikalarını içerecek uzun vadeli sözleşmelerden oluşacağını açıkladı. Bu açık artırma ile küçük ölçekli firmaların proje yapma imkanı elde etmiş olacağı ifade ediliyor.

Paloviç, “Uzun vadeli sözleşmeler anlaşmalı enerji santrallerinin kapasitesini ve Meksika enerji siteminin ihtiyaçlarındaki değişikliklere cevap verme kapasitelerini içerek şekilde yapılabilir.” diye belirtti.

Pavloviç’e göre, Meksika elektrik piyasasında bir boşluk var. Farklı aşamalarda projeleri olan geliştiricilerin düşük maliyetli finansman sağlamak için bir alıcıyla uzun vadeli sözleşmelere ihtiyaçları var ve güç tüketicileri daha ucuz ve daha yeşil enerji arıyorlar.

Bravos Energia genel müdürü, ihtiyaç duyulanın her iki tarafla da eşleşecek etkin bir mekanizma olduğunu söyledi. “Aslında alıcıların çoğu, büyük ölçekli bir yenilenebilir enerji projesini tutturmak için çok küçük. Ayrıca, bir tedarik sürecine de katılamazlar.” diye kaydetti.

Kaynak: PV Magazine

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.