30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Mehmet Doğan Kimdir?

Mehmet Doğan Kimdir?

Mehmet Doğan 1974 Konya Doğumlu olan Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme eğitimini tamamlayan Doğan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimi almıştır. Ulusal, bölgesel ve yerel bazda, görsel, işitsel yayın kuruluşlarında gazete ve dergiler başta olmak üzere, Selam Radyo Genel Yayın Yönetmenliği, Rıdvan TV Haber Müdürlüğü, Kon TV (Bölgesel) Program Dairesi Koordinatörlüğü, MEDAŞ dergi yayın yönetmenliği, TEDAŞ e-dergi editörlüğü ve yayın kurul üyeliği, birçok televizyon ve radyo program yapımcılığı, sunuculuğu ve yönetmenliği, bazı şirket, kurum ve kuruluşlara kurumsal iletişim danışmanlığı yapmıştır. Gazete ve dergilerde makale ve şiirleri neşredilmiştir. Meram EDAŞ Genel Müdürlüğü ilçelerinde işletme ve servis birimlerin de şeflik ve Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevi yürütmüştür. TEDAŞ Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler proje yarışması dalında, Meram EDAŞ adına “Medya Takip ve Kriz yönetimi” projesi birinciliğe ”Ampute Futbol Takımı” projesi dalında ise, Jüri özel proje ödülüne layık görülmüştür.

Mehmet Doğan Memur-Sen Konya il yönetimi, Konya Enerji Bir-Sen Şube Başkanlığı ve birçok vakıf (MGV vb.), dernek kurucu üyeliği ve yöneticiliği yapmış Siyasi Teşkilatlarda Gençlik Kolları dönemsel üst seviye yöneticiliği, kurumsal ombudsmanlığı, Medya kent ve Akyuva Kooperatif Yönetim ve Tasfi ye Kurulu Başkanlıklarını icra etmiştir.

Mehmet Doğan Ankara Yardımlaşma Dayanışma Platformu (AYDAP) proje çalışmalarını yürütmektedir. AYDAP çatısı altında AHİ, BEŞİR, Cansuyu, Denizfeneri, Farukiye, İNFAK, ÖNDER, Türkiye Diyanet Vakfı, Türk Kızılayı, Yardımeli dernek ve vakıflarına üyeliği bulunmaktadır. Yurtdışı gıda ve kurban yardımı projeleri kapsamında Kenya, Somali, Dadaap Kampı, Mali, Gine, Senegal Tanzanya, Uganda, Kamboçya, Filipinler, Moro gibi dünyanın birçok bölgesinde bulunmuştur.

Mehmet Doğan Konya Memur-Sen yönetimi ile TOKİ ve MEMUR-SEN Konya Toplu Konut projesine, diğer illere örnek olan modele Konya Memur-Sen yönetimi ile başlatmıştır.

Mehmet Doğan Meram EDAŞ Genel Müdürlüğünün özelleştirilmesinden dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına ataması yapılan, Farukiye Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fetih Spor Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Doğan, 2008 yılında 3. Olağan Genel Kurulunda Enerji Bir-Sen Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri, 2011 yılında 4. Olağan Genel Kuruldan sonra Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma), 2015 yılında gerçekleştirilen 5.Olağan Genel Kuruldan sonra Genel Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Doğan ingilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.