30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

Mega Eğlence Parkı Ankapark’ın Mega Güneş Enerjisi Santrali Elektrik Üretmeye Başladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Avrupa’nın en büyük tema parkı Ankapark (Wonderland Euroasia) ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Büyüklüğü 1 milyon 300 bin metrekare olan Ankapark’ta 10,2 megawatt güce sahip, dünyanın en büyük güneş enerjili carportlarından biri de bu otoparkta yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 20 Mart 2019 da gerçekleştirdiği açılışta, parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıklamasının ardından, Ankaralıların yanı sıra şehir dışından gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi.

Aralarında Disney ve Universal’ın da bulunduğu dünyanın en büyük 10 eğlence parkından biri olan Ankapark (Wonderland Euroasia), aynı zamanda Avrupa’nın en büyük tema parkı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden Ankapark’ta bin 217 oyuncak yer alıyor.

Tesisler içinde, 70 bin metrekarelik oyun çadırı, 14 dev roller coaster, sinema salonları, buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık ve kapalı aquapark, bowling salonları, 100 bin metrekarelik havuz bölümü, dinozor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı bulunuyor.

Büyüklüğü 1 milyon 300 bin metrekare olan Ankapark’ta 10,2 MW kurulu güce sahip, dünyanın en büyük güneş enerjili carportlarından biri de Ankapark’ın otoparkında yer alıyor. Güneş enerjili otoparkın fotovoltaik sisteminin planlama ve kurulumundan sorumlu Agon Enerji’nin partneri KACO New Energy’nin, 196 adet blueplanet 50.0 TL3 tipi invertör ve 10 adet Powador 60.0 TL3 invertörlerini tercih etti.

Güneş enerjisi sistemin bugün devreye alınmasıyla birlikte elektrik enerjisi üretilmeye başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.