30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MEB, DOSİDER İle Protokol İmzaladı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile yaptığı protokol kapsamında, 30 ildeki 30 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde “Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme” alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca bu okulların “tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ve teknik eğitim alanında sektörle iş birliği ağını genişletiyor. Bu kapsamda, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği” protokolü imzaladı. Protokol, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve DOSİDER Başkanı Ömer Cihad Vardan tarafından imzalandı. İmza törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve DOSİDER Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

30 ilde 30 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler doğalgaz sektörü için yetiştirilecek…

İş birliği protokolü kapsamında, 30 ilde belirlenen 30 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanına ait eğitim amaçlı atölye ve laboratuvarlar DOSİDER tarafından kurulacak ve bu okulların Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında donatımı yapılan okullardaki öğretmenlere de sektör tarafından mesleki gelişim eğitimi verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.