30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Maspo Enerji, Yatırımlarını I-REC ile Taçlandırdı

MANİSA (Enerji Portalı) – Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası I-REC’i almaya hak kazandı. Maspo Enerji I-REC ile birlikte müşterilerine üretim ve ticari faaliyetler sonucunda oluşan sera gazı emisyonunu azalttığını kanıtlayan yenilenebilir enerji sertifikaları sunmaya başladı.

Gürmen Group şirketlerinden Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. yenilenebilir enerji yatırımlarını Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile taçlandırarak alanında büyük bir değer yarattı. Dünya genelinde sadece yenilenebilir enerji santrallerine verilen International Renewable Energy Certificate, kısa adıyla I-REC sertifikasını alan Maspo Enerji bu başarısıyla Manisa Alaşehir’de kurulu jeotermal enerji santralinde yenilenebilir enerji ürettiğini uluslararası düzeyde de teyit etmiş oldu.

I-REC sertifikası ile şirket olarak tamamıyla yenilenebilir enerji ürettiklerini ve yenilenebilir enerji sertifikaları ticareti gerçekleştirmeye başladıklarını uluslararası düzeyde belgelemiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Maspo Enerji Genel Müdürü Murat Solmaz, “I-REC sertifikası yenilenebilir enerjideki yatırımlarımızın sürdürülebilirliği anlamında önemli bir adımdı. Bu sertifika ile tüketicilerin karbon emisyonu azaltımı ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 

“Tüm gücümüzle yenilenebilir enerji alanında büyümeye odaklanmaya devam ediyoruz”

Maspo Enerji olarak dünyada tükettiği enerjinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan üreten şirketlerin yer aldığı RE100 platformuna Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek şirket olduklarını da hatırlatan Solmaz, “Manisa Alaşehir’de kurulu jeotermal enerji santrali yatırımlarımız ile yenilenebilir enerjide 40 MW kurulu güce ulaştık. Maspo Enerji olarak sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda tüm gücümüzle yenilenebilir enerji alanında büyümeye odaklanmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

1 Yorum

  • Dr. İsmail Hakkı KARAMANDERESİ dedi ki:

    Sayın Murat SOLMAZ,
    Jeotermal enerji yatırımlarına çok geç girmiş olmanıza rağmen doğru bir politika, uygun araştırma
    yöntemleri uygulayarak Jeotermal enerjinin yenilenebilir ve ekonomik, aynı zamanda usulune uygun uyulandığı takdirde çevreci bir enerji olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Aydın ovasında ben yaptım oldu fikrinin ne gibi kötü sonuçlar yarattığını hepimiz çok iyi öğrendik. Alaşehir ovasındaki yatırımcıların geçmişte yapmış oldukları hataların çevreye ve vatandaşlara ne gibi zararlar verdiğini de unutmamak lazımdır.
    Bu nedenle tecrübeli elemanlarla, doğru yatırım yapmanın faydalarını herkese öğrettiğiniz için tebrikler ve başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.