30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Marubeni Corporation, Enerji Faaliyetlerinde Blockchain’den Faydalanmayı Deneyecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Japon Marubeni Corporation şirketi, enerji sektöründe Blockchain’den faydalanabilmek için New York’taki bir şirketle işbirliği yapmaya karar verdi.

Japonya, ABD ve Avrupa’da hizmet veren Japon Marubeni Corporation şirketi, enerji sektöründe Blockchain’den faydalanabilmek için New York’taki bir şirketle işbirliği yapmaya karar verdi.

Şirket, enerji sektöründeki faaliyetlerini Blockchain sayesinde geliştirebilmek için New York’taki LO3 Energy’nin platformundan faydalanmayı planlıyor. Şirket yetkilileri, bu teknolojiyle birlikte özellikle yenilebilir enerji alanındaki süreçleri daha etkin hale getirmek istiyor.

LO3 Energy’nin CEO’su Lawrence Orsini’nin açıklamalarına göre, LO3 Energy ve Marubeni başlangıçta Blockchain teknolojisinin tam olarak ne gibi alanlarda kullanılabileceğini, ne kadar verimli olabileceğini görmek için bir deneme süreci yürütecekler. İkili bu sürecin sonunda bu teknolojinin Japonya genelinde kullanılmaya elverişli olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak.

Marubeni’nin yöneticilerinden olan Yoshiaki Yokota ise, şirketin amacının bu teknolojiyi ülke genelinde kullanmak olduğunu ve LO3 ile ortaklaşa yürütülecek olan bu deneme sürecinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.