30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MAPEG’den TPAO ve Petrogas Hakkında 4 İlan Duyuruldu

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 31158 sayılı Resmi Gazete’de 2 kurum hakkında petrol arama ruhsatları için ilanlarda bulundu.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından:

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü hakkında petrol işletme ruhsatı için 2 ilan, petrol arama ruhsatı için de 1 ilan olmak üzere 3 ilan

Petrogas Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnş. San. ve Tic. A.Ş. petrol işletme ruhsatı için de 1 ilan duyuruldu.

MAPEG ilanları:

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü petrol işletme ruhsatı

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Adıyaman ve Şanlıurfa illeri sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/M40-d1-2 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 17.08.2020 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 8 (sekiz) yıl süreyle 17.08.2028 tarihine kadar uzatılmasına, geri kalan kanuni sürenin ise Genel Müdürlüğün sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerinin sonucuna göre talep edilmesi halinde kullandırılmasına karar verilmiştir.

Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur.

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü petrol işletme ruhsatı

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Batman ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/M46-a2-1 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 07.07.2020 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 10 (on) yıl süreyle 07.07.2030 tarihine kadar uzatılmasına, geri kalan kanuni sürenin ise Genel Müdürlüğün sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerinin sonucuna göre talep edilmesi halinde kullandırılmasına karar verilmiştir.

Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur.

Petrogas Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnş. San. ve Tic. A.Ş. petrol işletme ruhsatı

Petrogas Petrol, Gaz ve Petrokimya Ürünleri İnş. San. ve Tic. A.Ş.’nin Edirne ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/PPG/K/E17-c1-2 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 30.06.2020 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 8 (sekiz) yıl süreyle 30.06.2028 tarihine kadar uzatılmasına, geri kalan kanuni sürenin ise Şirketin sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerinin sonucuna göre talep edilmesi halinde kullandırılmasına karar verilmiştir.

Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur.

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü petrol arama ruhsatı

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün sahip olduğu AR/TPO/K/E18-c4, E18-d3, d4, F18-b1, F18-a1,a2 ve F17-b2 pafta no’lu 5 (beş) adet petrol arama ruhsatının süresinin 07.08.2020 tarihinden itibaren 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 6 ncı maddesinin altıncı fıkrası gereğince ikişer yıl sürelerle uzatılması için 05.06.2020 tarihli dilekçeleriyle müracaat
ettiği Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.