30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


MAPEG’den Maden Sahası Kararı ve Koronavirüs Duyurusu

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), maden sahası ihale kararlarını ve koronavirüs önlemlerini duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) şu duyurularda bulundu:

  • 284 Adet Maden Sahası Aramalara Açılmak Üzere İkinci Defa İhale Edilecektir
  • 2 Adet II. Grup Küçük Alan Maden Sahası Mücavirindeki Ruhsat Sahipleri Arasında İhale Edilecektir
  • Önemli Duyuru!

284 Adet Maden Sahası Aramalara Açılmak Üzere İkinci Defa İhale Edilecektir:

6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracaat olmayan 284 adet maden sahası Maden Kanununun 30 uncu maddesi ve aynı maddeye eklenen Ek fıkra:21.03.2018-7103/32 md. kapsamında bir sahanın ihalesinin iki defa yapılmasına rağmen sahaya müracaat olmaması durumunda sahanın aramalara açık hale geleceği Genel Müdürlükçe ilan edilir.

İlan edilen sahaya bir aylık sürede müracaat olması durumunda belirlenen ihale taban bedeli üzerinden ruhsatlandırılır. Müracaatın birden fazla olması durumunda müracaat edenler arasında yeniden ihale edilir” hükmü gereği ilan edilerek 2 nci defa ihale edilmek üzere aramalara açılacaktır. İlgili sahalar, Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında ihale edilmek üzere, ilanın resmi gazete yayın tarihinden itibaren en az onbeş gün süre ile http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.

2 Adet II. Grup Küçük Alan Maden Sahası Mücavirindeki Ruhsat Sahipleri Arasında İhale Edilecektir

6592 Sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin 1 inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 2 adet II. Grup, küçük alan maden sahası, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında Maden Kanununun 30 ncu maddesine göre 20/04/2020 tarihinde saat 14:00 da ihale edilecektir.

Önemli Duyuru!

Koronavirüse karşı alınmakta olan tedbirler kapsamında, personelimizin ve siz değerli ziyaretçilerimizin sağlığını koruyabilmek adına 16.03.2020 Pazartesi tarihinden itibaren 06.04.2020 tarihine kadar, Genel Müdürlüğümüze evrak ve iş takibi amacıyla gelecek ziyaretçilerin (ruhsat sahibi, YTK yetkilisi personeli, vb.) Genel Müdürlüğümüzü ziyaretleri kabul edilmeyecektir.

Ruhsat sahipleri ve YTK’ların Genel Müdürlüğümüze vermek zorunda oldukları evrakları, mümkün olduğunca KEP veya e-Maden üzerinden (emaden.migem.go.tr/Talep) gönderileri önem arz etmektedir. Kurumumuza ıslak imzalı veya fiziki olarak verilmesi gereken evraklar ise evrak birimi tarafından alınmaya devam edecektir.

İhale ilanları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir