30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MAPEG, E-Maden Üzerinden Yapılmayan Başvuruları Kabul Etmeyecek!

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), bazı işlemleri sadece E-Maden Portalı üzerinden yapılacağını duyurdu.

MAPEG, “ilk müracaat başvurusu, ilk müracaat ve ihale yoluyla hak sağlanan sahalar için iki aylık kanuni süresi içinde verilmesi zorunlu olan belgelerle ilgili işlemlerin” sadece E-Maden Portalı (Elektronik Madencilik İşlemleri Yönetim Bilgi Sistemi) üzerinden yapıldığı takdirde kabul edilebileceğini açıklayarak ilgilileri uyardı.

Söz konusu talepler için yukarıda bahsedilen işlemler 30 Aralık 2019 tarihinden itibaren https://www.turkiye.gov.tr adresinde bulunan E-Maden Portalı üzerinden alınmaya başlanacak olup, konu ile ilgili mevcut uygulama27 Aralık 2019 Cuma günü mesai bitimi itibariyle tamamen sona erecek.  

Bu sebeple; hak sahipleri adına herhangi bir mağduriyet oluşmaması için, İlk Müracaat Başvurusunun Yapılması ve yukarıda bahsedilen taleplerle ilgili belgelerin E-Maden Portalı’na girilmesi esnasında talep sahiplerine ait UETS adreslerinin alınmış ve MAPEG’e bildirilmiş olması gerekiyor.

Duyurunun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.