30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


MAPEG, 606 Maden Sahasını Aramalara Açacak!

ANKARA (Enerji Portalı) – Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 606 adet maden sahasını aramalara açıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından bugün yayımlanan 31407 sayılı Resmi Gazete’de 606 adet maden sahasının ikinci (2) defa ihale edilmek üzere aramalara açılacağı şu şekilde duyuruldu:

6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracaat olmayan 606 adet maden sahası Maden Kanununun 30 uncu maddesi ve aynı maddeye eklenen Ek fıkra:21.03.2018-7103/32 md. kapsamında bir sahanın ihalesinin iki defa yapılmasına rağmen sahaya müracaat olmaması durumunda sahanın aramalara açık hale geleceği Genel Müdürlükçe (MAPEG) ilan edildi.

İlan edilen sahaya bir aylık sürede müracaat olması durumunda belirlenen ihale taban bedeli üzerinden ruhsatlandırılacak. Müracaatın birden fazla olması durumunda müracaat edenler arasında yeniden ihale edilir” hükmü gereği ilan edilerek 2 inci defa ihale edilmek üzere aramalara açılacak.

İlgili sahalar, Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında ihale edilmek üzere, ilanın resmi gazete yayın tarihinden itibaren en az onbeş gün süre ile http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde ilan edilecek.

İlanda, ihalesi yapılacak sahaların; İli, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri yer alacak.

Resmi Gazete’de yer alan ilanın tamamı için tıklayınız.

MAPEG tarafından konu ile ilgili yapılan duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.