30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Malkara Belediyesi, Enerji Maliyetini GES İle Düşürecek

TEKİRDAĞ  (Enerji Portalı) – Malkara Belediyesi, ilçedeki Toplu Damlama-Sulama Tesisinin enerji maliyetini güneş enerji santraliyle (GES) düşürecek.

Belediye binasında Çınaraltı Göleti Toplu Damlama-Sulama Tesisinin su dağıtım ağına ait enerji maliyetinin düşürülmesi amacıyla bağlantı anlaşmasının protokolünü imzaladı.

İmza törenin ardından konuşan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, projeyi, Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çınaraltı Sulama Kooperatifi ile ortaklaşa yürüttüklerini söyledi.

Çınaraltı Göletinin su dağıtım ağına ait enerji maliyetinin düşürülmesi amacıyla çalışmalar yaptıklarını anlatan Yurdakul, şunları konuştu:

“Çalışmalar kapsamında 100 KWp fotovoltaik güneş enerjisi kurulması için bağlantı protokolü imzaladık. Çınaraltı Mahallemize yaptığımız kapalı sistem projesinde üreticilerimiz için en büyük girdilerden bir tanesi elektrik enerjisinin maliyeti olacaktı. Bunu da yaptığımız 100 KWp fotovoltaik güneş enerjisi anlaşması ile güneşten karşılayarak üreticilerimize ciddi anlamda destek oluyoruz. Umuyoruz ki yeşil enerji ülkemizde enerji açığını kapatacak boyutlara ulaşacaktır. Bu tür çalışmaları Malkara Belediyesi olarak her zaman destekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.