30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Makedonya’nın En Büyük GES’ ini Türk Firması Kuracak!

ANKARA (Enerji Portalı)- Girişim Elektrik, EBRD (Kuzey Makedonya Avrupa Kalkınma Bankası) tarafından finanse edilen Makedonya’nın en büyük GES’ i projesinde ülkemizi temsil edecek.

Girişim Elektrik, Kuzey Makedonya’da Avrupa Kalkınma Bankası EBRD’nin finansmanı kullanılarak devletin ilgili kurumlarınca yatırımı yapılan ve tamamlandığında Makedonya’ nın en büyük güneş enerjisi santrali olacak 11.5MWp Oslomej Güneş Santrali için sözleşme imzaladı.

Ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı, ekonomi bakanı ve ilgili devlet kurumlarının genel müdürlerinin katılımıyla 28 Kasım’da gerçekleştirilen törende, uluslararası basın önünde sözleşme imzaladı.

Çin’in dev müteahhitleri de dahil olmak üzere, dünyanın ve özellikle Avrupa’nın farklı ülkelerinden önde gelen, toplam17 EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) firmasının katılımı ile gerçekleştirilen uluslararası ihalede, Girisim Elektrik çok sayıda aşamayı geçip ilk sırada kalarak sözleşme imzalamaya hak kazandı.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

1 Yorum

  • mehmet güllüoğlu dedi ki:

    merhaba
    çatı uygulamalarında turizm ve otecilik sektörüne yeterince yardımcı olunmasını rica ediyoruz biz otelciler çatılarımızdaki mimari şekillerden dolayı buralara gerekli panel kurulumu yapılamıyor aynı dağıtım şirketi içinde bu işkletmelerde mahsup edilmek üzre saha uygulamalarına izin verilmesini talep ediyoruz saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.