30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Madencilik En Fazla Saygı Duyulması Gereken Mesleklerden”

ANKARA (Enerji Portalı) – Manisa’nın Soma ilçesinden Ankara’ya gelen maden işçileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Şeref Kalaycı’yı makamında ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Kalaycı, ziyaretteki konuşmasında, madencilerin taleplerinin ele alındığını belirterek, hizmet alım sözleşmesiyle maden ocaklarında çalışan işçilerin kıdem ve ihbar tazminatlarının Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından ödenebileceğini ifade etti.

“Madencilik, dünyanın en fazla saygı duyulması gereken mesleklerinin başında geliyor.”

Rödövans usulüyle çalışanların ise kıdem ve ihbar tazminatlarının işletmeci firmaya ait olduğunu bildiren Kalaycı, şunları kaydetti:

Madencilik, dünyanın en fazla saygı duyulması gereken mesleklerinin başında geliyor. Madenci kardeşlerimizin haklarını almaları için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bakanlık olarak her zaman madencilerimizin ve ailelerinin yanında olduk. Hiçbir madencimizin mağdur olmaması için de elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.”

Görüşmede, madenci temsilcilerinin yanı sıra TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Süleyman Önel de hazır bulundu.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.