30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Maden Sahası İhaleleri Resmi Gazete’de

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 600 adet maden sahası ve 16 adet küçük alan sahası ihale edecek.

Enerji Bakanlığının konuya ilişkim Resmi Gazete’de yayımlanan ilnanında, maden kanununun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 32 adet I-b Grubu, 74 adet II-b Grubu, 6 adet III. Grup, 4 adet V. Grup ve 484 adet IV. Grup olmak üzere toplam 600 adet maden sahası ihale edilmek üzere aramalara açılacağı bildirildi.

Bu sahaların koordinat dökümleri, alanlarını ve ihale tarihlerini içeren listeler, Genel Müdürlük internet sayfasında otuz gün süre ile ilan edilecek.

Bu sahalar için başvurular sahanın ihalesinin yapılacağı tarihte ve 09.00-09.30 saatleri arasında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Konferans Salonunda İhale Komisyonuna doğrudan yapılacaktır. Posta veya diğer yollardan yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

-16 adet küçük alan maden sahası

Ayrıca, Resmi Gazete’de yayımlanan bir diğer ilanda, ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 13 adet II. grup ve 3 adet IV. grup olmak üzere toplam 16 adet küçük alan maden sahası, mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında 07 Ağustos tarihinde saat 14.00 da ihale edilecek.

Buna göre, küçük alan olarak belirlenen sahaların ili, erişim numarası, maden grubu, koordinat dökümleri, alanı, taban ihale bedeli, ihale tarihi ve saati ile ihaleye katılabilecek ihalelik alan mücavirindeki ruhsat sahiplerinin isimlerini içeren listeler, Genel Müdürlük internet sayfasında en az on beş gün önce ilan edileceği bildirildi.

Bu sahalar için başvurular, sahanın ihalesinin yapılacağı tarihte ve 14:00 – 14:30 saatleri arasında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Konferans Salonunda İhale Komisyonuna doğrudan yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.