30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Maden İhracatında Rekor Kırıldı

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynakları bakanı Fatih Dönmez, 2021 yılında 5 Milyar 930 milyon dolarlık maden ihracatının yapıldığını belirterek, “Geçen yıl bir önceki yıla göre %40 arttı ve Cumhuriyet tarihinin maden ihracat rekoru kırıldı” dedi.

2021 Maden İhracatı Değerlendirme toplantısında konuşma yapan Bakan Dönmez, 2020 yılında 4 Milyar 270 Milyon dolarlık maden ihracatı yapıldığını belirterek, 2021 yılında ise 5 Milyar 930 Milyon Dolar’lık ihracat ile %40’lık bir artış sergilediğini belirtti. Bu ihracat verisinin ise Cumhuriyet tarihindeki bir rekor olduğunu dile getirdi.

5 Milyar 930 Milyon Dolarlık Maden İhracat Rekoru

Madencilik faaliyetlerinin salgın sürecinde sekteye uğramaması için büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Dönmez, “Yatırımları teşvik etmek için bugüne kadar gerekli projeleri ve yasal düzenlemeleri hayata geçirdik. Özel teşebbüsün önünü açtık, bundan sonra da açmaya devam edeceğiz. Böylesine potansiyeli yüksek bir alanın tam anlamıyla ekonomiye kazandırılması için kamu ve özel sektör sinerjisini her zaman en üst seviyede tutmaya gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.