30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Liseler Arası Enerji Verimliliği Proje Yarışması İçin Başvurular Devam Ediyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ve Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, lise öğrencilerine yönelik Enerji Verimliliği Proje Yarışması düzenliyor.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ve Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, lise öğrencilerine özellikle Konut, Sanayi, Ulaşım ve Tarım sektörlerinde, enerjinin verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmek amacıyla liseler arası Enerji Verimliliği Proje Yarışması düzenliyor.

Bu amaca uygun olarak sunulan projelerin, Konut, Sanayi, Ulaşım ve Tarım sektörlerinde, enerjinin verimli kullanılmasına, enerji tasarrufuna, enerji tasarrufunun çevreyle ilişkisi ve etkilerine yönelik olması ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunabilecek, uygulanabilir önerilerden oluşan projeler değerlendirmeye alınıyor. Dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine ise proje başına 2.500 TL ile 900 TL arasında ödül veriliyor.

Başvuru usulüne uygun olarak hazırlandıktan sonra projelerin Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor. Yarışma için son başvuru tarihi ise 22 Şubat 2019.

Proje Yarışması ilanına buradan ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir