30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Lisanslı Santral Yatırımları Verisi Şeffaflık Platformunda

ANKARA (Enerji Portalı) – Lisanslı Santral Yatırımları verisi EPİAŞ tarafından Şeffaflık Platformu’na 16.10.2018 tarihi itibariyle eklenmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 5629-17 sayılı Kurul Kararı ile EPİAŞ tarafından Şeffaflık Platformu işletiliyor ve bu platform gün geçtikçe geliştirilmekte.

Şeffaflık Platformu enerji piyasalarında katılımcıların bilgiye zamanında, doğru ve eşit bir şekilde ulaşması, adil, sürdürülebilir ve öngörülebilir bir piyasa ortamının tesis edilmesi amacıyla tasarlandı.

Elektrik ve Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin verilerin yer aldığı platformda üretim, iletim, tüketim, piyasalar, doğal gaz alanlarına ait veriler katılımcıların ve kamuoyunun kullanımına sunuluyor ve yeni veriler eklenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Üretim başlığı altında yer alacak Lisanslı Santral Yatırımları platforma 16.10.2018 tarihi itibariyle eklenmiştir. Geçiçi kabulü tamamlanmış olan santrallere ait Lisans tarihi, lisans no, şirket adı, santral adı, il, yakıt cinsi, ünite gücü, ünite sayısı, ilave kurulu güç ve geçici kabul tarihi verileri Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından aylık bazda EPİAŞ’a bildirilmektedir. İlgili veriyi platform üzerinden çeşitli dosya formatlarında temin edebilirsiniz.

İlgili verilere erişmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.