30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Limak Enerji Hizmetlerini İşaret Dilinde Vermeye Başladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Limak Enerji, hizmetlerine yeni bir uygulama getirmeye hazırlanıyor. Limak Enerji, sunmuş olduğu hizmetlerden işitme engelli vatandaşların da yararlanabilmesi için işaret dilinde de hizmet vermeye başladı.

Limak Enerji, hizmetlerine yeni bir uygulama daha getirdi. Limak Enerji yapmış olduğu son çalışmalar ile, sunmuş olduğu hizmetlerden işitme engelli vatandaşların da yararlanabilmesi için işaret dilinde de hizmet vermeye başladı.

Limak Enerji’nin hayata geçirdiği, “İşaret Dili Görüşme Hattı” Projesi ile her bir müşterinin ihtiyacına yönelik hizmet verilecek. Konuşma ve işitme engelli elektrik aboneleri söz konusu proje sayesinde işlemlerini işaret dili ile yapabilecek.

Limak Enerji ,0555 0 646 646 numaralı hattı hizmete açarak, işitme ve konuşma engelli müşterileri için görüntülü görüşme desteği sunacak. Limak Enerji bu uygulama ile tüm aboneleriyle sağlıklı bir iletişim kurmayı ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

“İletişim kuramadığımız, problemini anlayıp sıkıntısını çözemediğimiz hiçbir kesim kalmasın istiyoruz.”

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Engelli bireylerin yaşamlarının kolaylaştırılması ve sosyal yaşamlarında herhangi bir işi tek başlarına yerine getirebilmeleri, ülkemizine konomik ve sosyal gelişimi için zorunluluklardan biri. Türkiye’de 8 milyona yakın engelli nüfusumuz var. Bu bireylerimiz maalesef bazı konulara erişim ve kaliteli hizmet alma anlamında çeşitli sorunlar yaşayabiliyorlar. Elektrikle ilgili işlemler açısından baktığımızda tüm kategorilerdeki engelleri ortadan kaldırmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz. İletişim kuramadığımız, problemini anlayıp sıkıntısını çözemediğimiz hiçbir kesim kalmasın istiyoruz.

“Ülkemizdeki yaklaşık 2 milyon işitme ve konuşma engelli vatandaşımız için WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme hattımızı devreye aldık.”

Uzunca bir süredir aktif olan Online İşlem Merkezimiz ve e-Devlet üzerinden, ortopedik açıdan bedensel engele sahip olan müşterilerimiziçin hizmeti bir nevi ayaklarına götürüyoruz. Görme engelli müşterilerimiz Çağrı Merkezimiz üzerinden tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Son olarak bu ay içerisinde de ülkemizdeki yaklaşık 2 milyon işitme ve konuşma engelli vatandaşımız için WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme hattımızı devreye aldık. 0555 0 646 646 numaralı hattımız arandığında İşaret Dili ile hizmet veren temsilcimiz, müşterilerimizin tüm sorularını yanıtlıyor ve taleplerini yerine getiriyor.

Bu yeni iletişim kanalımız ile engelli bireylerimizin yaşamlarının kolaylaştırılmasına, sosyal hayattaki işlemlerini başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan kendi kendilerine halledebilmelerine önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Dünya Engelliler Günü’nün yaklaştığı şu günlerde umarım farkındalık oluşmasına ve benzer uygulamaların yaygınlaşmasına da vesile oluruz.”

Projenin ilerleyen aşamalarında tüm çalışanlarının İşaret Dili öğrenmesini sağlayacak…

Şirket, Uludağ Sağırlar Gençlik ve Spor Kulübü ile işbirliğine giderek uygulamayı hayata geçirecek. Projenin ilerleyen aşamalarında tüm çalışanlarının İşaret Dili öğrenmesini sağlayacak olan Limak Enerji, bu proje ile farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.