30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Limak Enerji Çevre Timi’nden Dünya Temizlik Gününe Özel Proje

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Limak Enerji Çevre Timi, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında JCI, SİYAMDER ve birçok dernek ve şirket ile birlikte Bursa Nilüfer’de bulunan Dağyenice Göleti’ nin çevresini çöplerden arındırdı.

Daha önce Küreklidere Şelalesi, Mudanya merkez ve Kumyaka bölgesindeki kıyı alanı ve Yalova’da bulunan Hasan Baba Piknik Alanı’nı temizleme çalışması yürüten Limak Enerji Çevre Timi’nin son adresi Dağyenice Göleti oldu. Böyle anlamlı bir günde de çevre temizleme etkinliğine imza atan Çevre Timi, son etkinliğinde hem vatandaşların hem de sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımı ile ‘temizlik’ kavram ve bilincinin geniş kitlelere duyurulmasını sağladı.

Doğayla Uyumlu Bir Yaşam İçin…

Düzenli olarak faaliyetlerine devam eden Limak Enerji Çevre Timi,  doğaya bırakılan çöplerin insan hayatını nasıl tehdit ettiğini ve doğal miraslarımız yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bıraktığını bu etkinliklerle duyurmaya çalışmaktadır. Yapmış oldukları bu çalışmalar ile daha yaşanabilir ve doğayla uyumlu bir çevre bilincini aşılamak istemektedirler. Öte yandan, her yıl dünya çapında yapılan etkinliklerin asıl amacı olan “çöp körlüğü” yaşayan insanlara devasa bir harekete geçme projesi ile farkındalık kazandırma hedefi de gerçekleşmiş olmaktadırlar.

Gölet Çevresinden 570 Kilogram Çöp Toplandı!

Limak Enerji şirket çalışanlarının oluşturduğu Çevre Timi: “15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında bu etkinliği gerçekleştirmiş olmaktan mutluyuz. İçerisinde doğa harikalarını barındıran ülkemizin temizliğine bir katkı da biz sağladık. Bu anlamlı günün bir diğer önemi de çöp toplama farkındalığının her bir bireye yansıtılması. Biz Çevre Timi olarak hep birlikte bir duyarlılık örneği gösterdik. Etkinliğe katılım sağlayan; Çimtaş Sosyal Sorumluluk Ekibi, Hilton Bursa çalışanları, UPS Türkiye Bursa Ekibi, JCI Bursa, SİYAMDER Bursa, Decathlon Bursa Korupark AVM ve Decathlon Bursa Marka AVM ile birlikte 570 kilogram çöpü doğadan topladık. Etkinliğin pek çok kuruluşu bir araya getirmesinden dolayı oldukça sevinçliyiz.” dedi.

Çevre Timi, ülkenin dört bir yanında örnek teşkil edecek projelerine devam edeceklerini de bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.