30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Limak Enerji 4 Bin Ağacı Doğaya Kazandıracak

BURSA (Enerji Portalı) – Limak Enerji, hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yılda bin fidan dikmeyi planladığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” ile yaklaşık 50 ton kağıda denk gelen fidanları doğaya kazandırmayı hedefliyor.

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müşterilerine ulaşan kağıt faturaların karşılığı olarak her yıl bir ila bin fidan dikeceklerini belirterek, hizmet verdikleri 4 şehirde de “Yeşil Dönüşüm Ormanları” oluşturacaklarını kaydetti.

4 yılın sonunda 4 ilimizde 4 bin ağacı doğaya kazandıracaklarını bildiren Ayrac, sektör şirketleri olarak, doğaya karşı bazı sorumluluklarının olduğunu ifade etti.

Aytac, yapacakları projeyle 5 milyon kişiye hizmet verdikleri 4 kenti yeşillendireceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Şirketimizde her yıl ne kadar kağıt tüketimi yapıldığını hesapladık, karşımıza çıkan tablo yılda yaklaşık olarak 50 ton kağıt kullandığımızı gösterdi. Her sene ne kadar kağıt tüketiyorsak, bir yandan da bu tüketimin karşılığı olarak ağaç dikelim istedik. Hizmet bölgemizdeki illere her yıl bin ağaç dikerek, kendi tüketimimizi karşılayacağız. Projemizin ilk etabını Çanakkale’de hayata geçireceğiz.”

Çeşitli projelerle doğanın korunmasına katkı sağlayan Limak Enerji, müşterilerini kağıt fatura konusunda da bilinçlendirerek, kağıt israfının önüne geçmeyi hedefliyor.

Bugüne kadar 77 bin müşterisinin elektronik faturaya geçmesini sağlayarak yılda 1 ton kağıt israfına engel olan Limak Enerji, elektronik faturaya geçmek isteyen aboneleri için online.limakuludag.com.tr adresinden, Müşteri İşlem Merkezleri’nden (MİM) ve 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden destek veriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.