30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Leonardo DiCaprio’nun Solar Enerji Yatırımı

 Birçok ülkede hala elektrik enerjisinin iletilmesi konusunda problem yaşanıyor. Özellikle de Orta Amerika, Afrika ve Asya bölgelerinde. Bu bölgelerin kırsal alanlarında yaşayan insanlar, telefonlarını şarj etmek için jeneratör kullanıyor ve mum ışıklarında oturuyor. Bu girişim bu bölgelerde yaşan insanlara “Güneş Enerjisi” ile ulaşılmaya hedeflemektedir.
Leonardo DiCaprio, Şehirlerden uzak bölgelerde barınan elektriksiz insanlar için, ışıkları, buzdolaplarını ve dizüstü bilgisayarları çalıştırmayı amaçlayan bir off-the-grid güneş enerji sistemleri şirketi olan Kingo’ya dahil oldu. Yenilenebilir enerji kaynaklarına milyonlarca yatırım yapmış olan DiCaprio, sadece Kingo’da yatırımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda şirketin danışmanlarından biri olduğunu da duyurdu.
Kingo, üç yıl içerisinde müşteri sayısının 500’den 60.000’e çıktığını belirtti. Kırsal alanlardaki evlere güner enerji panellerini ve pillerini hiçbir ücret almadan kuran şirkettin, off-the-grid müşterileri enerjiye ihtiyaç duyduğunda ön ödemeli bir telefon hattı sahibi gibi lokal dükkanlara para yatırabiliyorlar. Şirketin CEO’su Juan Rodriguez şirketin hizmetiyle ilgili bir röportajda “Onlar bizim gibi sadece daha iyi bir yaşam kalitesi istiyorlar.” ifadelerini kullandı. Şirket şimdilik Orta Amerika’nın Guetamala bölgesinde faaliyet gösterse de CEO Rodriguez Afrika ve diğer elektriksiz bölgelere erişmek hedeflerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.