30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kyocera, Japonya’da 29 MW’lık Proje’ yi Tamamladı

Kyocera, Japonya’nın en büyük adasının güneybatısındaki Tottori Bölgesi’nde 29,2 MW’lık bir güneş projesinin tamamlandığını açıkladı. Proje Kyocera tarafından üretilen modülleri kullanarak ve eski bir golf sahasında proje geliştirildi.

Japon elektronik şirketi Kyocera, güneybatı Japonya’da 29,2 MW’lık bir güneş enerjisi projesinin tamamlandığını açıkladı. Proje daha önce bir golf sahası olarak kullanılan arazi üzerinde geliştirildi.

Santralde üretilen elektrik, yerel elektrik şebekesine satılacak. Çugoku Electric Power, Projeye Eylül 2015’te inşaatına başlandı ve% 81’i Tokyo Century Corporation’a ait,% 21’i de Kyocera tarafından kontrol edilecek.

Kyocera, 29.2 MW’da, Tottori’deki projenin, Japonya’daki inşaat kolu Kyocera TCL Solar tarafından geliştirilen toplamda yaklaşık 215 MW’lık 63 güneş enerjisi santralinin en büyüğü olacağını belirtiyor.

Japonya, giderek artan miktarda uygun arazi üzerinde güneş üretimini en üst düzeye çıkardığı göz önüne alındığında, bu gibi, tekrarlanan araziler üzerinde projeler geliştirmeye ve birçok yüzer güneş enerjisi projesinin başlatılması mümkün gibi gözüküyor. PV Magazine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir