30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Kuzey Akım 2 Kapsamında Avusturya’ya Gelecek Tüm Boru Hatlarını Destekliyoruz”

AVUSTURYA (Enerji Portalı) – OMV’nin Üst Yöneticisi Rainer Seele, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus enerji şirketi Gazprom’un doğal gaz projelerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

OMV’nin Üst Yöneticisi Rainer Seele, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus enerji şirketi Gazprom’un doğal gaz projelerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komisyonu temsilcileri tarafından değerlendiren yeni doğal gaz mevzuatına yönelik gelişmeleri takip ettiklerini anlatan Seele, “Gazprom ve Avrupalı ortaklarımızla gelişmeleri izliyoruz ve çeşitli senaryoları istişare ediyoruz.” dedi.

TürkAkım 2 projesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Seele, “Kuzey Akım 2 projesinde inşaatın takvim doğrultusunda devam ediyor. Proje kapsamında Avusturya’ya gelecek tüm boru hatlarını destekliyoruz.”  diye kaydetti.

Gazprom Başkanı Miller, bir süre önce yaptığı açıklamada, TürkAkım projesinde iki yönlü olarak Karadeniz bölümlerinin tamamlandığını hatırlatarak, “Şimdi sırada karadaki altyapının inşasında. Talep olursa ve gereken onaylar alınırsa TürkAkım 2 projesi hayata geçebilir.” şeklinde konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.