30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kosova’da Battaniyeli Enerji Krizi Protestosu

KOSOVA(Enerji Portalı)- Kosova’da uzun süredir devam eden bir enerji krizi ve elektrik kesintileri sebebiyle battaniye ile protesto edildi.Muhalefet partisi Sosyal Demokrat Parti (PSD), ülkedeki enerji krizini protesto etmek amacıyla Kosova Başbakanlık Binası avlusundaki Kosova bayraklarını indirerek yerine battaniye astı.

Başbakan Albin Kurti geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ülkedeki enerji krizi nedeniyle ve bir kaç gündür 2 saaten fazla süren elektrik kesintisinden dolayı battaniyeyle ısındıklarını belirtmişti.

PSD Sözcüsü Natyra Kuçi yaptığı açıklamada, battaniyelerin Başbakan Albin Kurti hükümetinin enerji krizine teslim olmasının bir işareti olarak yerleştirildiğini belirterek, “Teslimiyetin simgesi olan beyaz bayrak gibi yerleştirdiğimiz battaniyeler, Kurti hükümetinin elektrik krizine teslimiyetinin simgesidir. Soğuktan korunmanın yolunun battaniye olduğunu söyleyen bir başbakanımız var. Öte yandan elektrik tüketicilerini suçlayan Ekonomi Bakanı Artane Rizvanolli‘miz var” dedi.Kosova’daki enerji krizi ve elektrik kesintileri muhalefet partilerinden Sosyal Demokrat Parti tarafından battaniye ile protesto edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.