30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Konyalı : “Yalnız Değilseniz, Çözümsüz Değilsiniz”

ADANA (Enerji Portalı) – 1. Çukurova Doğal Gaz İç Tesisat Buluşması, dağıtım şirketleri, ürün tedarikçileri ve sertifikalı tesisat firmalarını bir araya getirdi. Organizasyonda teknolojik gelişmeler, yeni ürünler ve sistemler ile enerji verimliliği ana gündem maddeleri oldu.

Gazbir-Gazmer, Gastechnics Dergisi ve Aksa Doğalgaz iş birliğiyle bu sene ilki gerçekleştirilen 1. Çukurova Doğal Gaz İç Tesisat Buluşması, dağıtım şirketleri, ürün tedarikçileri ve sertifikalı tesisat firmalarını bir araya getirdi.

Etkinlik Büyük İlgi Gördü

Gelenekselleştirilmesi planlanan 1. Çukurova İç Tesisat Buluşması, geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Ramazan Akyürek, Aksa Doğalgaz Başkan Yardımcısı ve 1. Grup Genel Müdürü Alper Konyalı ve Gazbir-Gazmer Genel Müdürü Mustafa Ali Akman’ın katılımıyla Sheraton Grand Adana’da gerçekleşti. Yapılan bu etkinliğe sektör çalışanları büyük ilgi gösterdi. Yapılan oturumlarda yeni teknolojiler, ürünler ve sistemler ile verimlilik, tasarruf ve doğal gazın hava kalitesini nasıl iyileştirdiğiyle ilgili bilgiler, alanında uzman kişiler tarafından paylaşıldı.

İlk Oturum: “Doğal Gaz İç Tesisat Piyasasında Teknolojik Gelişmeler”

 1.Çukurova Doğal Gaz İç Tesisat Buluşması’nın ilk oturumunda Mustafa Ali Akman’ın moderatörlüğünde “Doğal Gaz İç Tesisat Piyasasında Teknolojik Gelişmeler” ele alındı. Panelde sektörden farklı konuşmacılar; doğal gaz iç tesisatlarında esnek bağlantı sistem uygulamaları, dijital proje uygulamalarında yeni yaklaşımları, enerji sektöründe insan kaynağı niteliğinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi anlatıldı. Aynı zamanda doğal gaz kaçaklarına teknolojik çözümleri ve güvenli tesisat yapımı için montaj kurallarından bahsedildi.

 İkinci Oturum: “Doğal Gazın Verimli ve Güvenilir Kullanımı”

İkinci oturumda konfor sıcaklığının bir derece düşürülmesi, çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırılması, termostatik vana kullanılması, her kış başında kombi bakımının düzenli olarak yaptırılması gibi önlemlerle doğal gaz faturalarında önemli oranda tasarruf sağlanacağı vurgulandı.

Doğal gaz ve enerji sektörüne dair farkındalığın artırılması için böyle organizasyonların büyük önem taşıdığını belirten Alper Konyalı şu ifadeleri kullandı:

“10 yıl önce Çukurova bölgesine ilk yatırım yaptığımızda bize bu kadar sıcak bir bölgeye yatırım yapmak için fizibilite çalışması yapıp yapmadığımız sorulmuştu. Fakat sıcak bölgede doğal gaza ihtiyaç olmadığı söylenmişti. Ancak bugün geldiğimiz nokta bunun tam tersini gösteriyor. Yaptığımız araştırma gösteriyor ki bölgede yaşayanların yüzde 90’ı doğal gazı bir ihtiyaç olarak görüyor”. Konyalı: “Yalnız değilseniz, çözümsüz değilsiniz” sözleriyle sektördeki paydaşlara birliktelik mesajı verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.