30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Konut Güneş Enerji Santralleri 2018 İlk Çeyreğinde % 11 arttı

OhmHome raporuna göre, 2018’in ilk çeyreğinde 72.996 konut güneş enerjisi santralinin kurulduğu tahmin ediliyor. Kaliforniya ve Massachusetts sırasıyla % 14 ve % 9 büyümeyi geçen seneye nazar sağlamış durumdadır.

OhmHome’un son üç aylık raporunda, 2018’in ilk çeyreğinde konut güneş enerjisi piyasasının 2017 yılının ilk çeyreğine göre % 11’lik bir büyüme gösterdiği belirtiliyor. Bu, 2016 yılının dördüncü çeyreğinden bu yana gerçekleşen büyüme olacak.

Ülkenin en büyük iki güneş enerjisi pazarı olan Kaliforniya ve Massachusetts çeyrek boyunca yıllık % 14 ve % 9’luk büyüme gösterdi. Kaliforniya, ilk çeyrekteki büyümenin % 50’sini temsil etti. Raporda, Kaliforniya enerji depolama indiriminin piyasanın büyümesine yardımcı olduğu ve bunun da enerji depolama alanına ilgi gösteren yüksek oranlı konut güneş enerjisi müşterileri tarafından kanıtlandığı belirtiliyor.

Konut piyasasında büyüme, 2017’deki dalgalı süreçten sonra hızlandı. Konut güneş enerjisi varlıklarının menkul kıymetleştirmelerinin giderek artması ve müşteriler için iyileştirilen 20 yıllık vadeli krediler ile, konut güneş enerjisi piyasası yükselen faiz oranlarına rağmen büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor.

OhmHome, tahminlerinin ABD Enerji Bakanlığı Enerji Bilgi İdaresi (EIA) departmanının yanı sıra kendi özel güneş enerjisi projelerinden aldığı bilgilere dayandığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.