30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kontek’ten Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Alanlarında Ekim Ayı Haberleri!

İZMİR (Enerji Portalı) – Kontek; Yenilenebilir enerji ve Enerji Verimliliği projeleri ile Ekim ayında başarılara imza attı!

Kontek’in yurtiçinde ve uluslararası başarılı çalışmalarının Ekim ayında gerçekleşenleri şu şekilde:

Kontek’in Solar Birimi Konar’a Top Brand PV EPC 2020 Ödülü!

Uluslararası alanda tanınan araştırma enstitüsü Alman EUPD Research ‘’Top Brand PV Turkey EPC’’ kategorisinde KONAR’ı seçti! Konar 150 MWp’lik EPC kurulum tecrübesi, üstün mühendislik anlayışı ve örnek projeleri ile ödüle layık görüldü!

Kontek’ten ‘’Derin Yoksulluk Ağı’’ Sosyal Sorumluluk Projesine gönülden destek!

 ‘’Derin Yoksulluk Ağı’’ projesi ile 2000’den fazla ailenin temel gıda ve hijyen ihtiyaçları karşılanmakta. Kontek olarak, üniversiteyi kazanmış 10 gence tablet desteği sağlayarak bu projeye destek olmaktan gurur duyuyoruz! Siz de bu güzel projeye destek olmak isterseniz ilgililer ile https://derinyoksullukagi.org/ adresinden iletişime geçebilirsiniz!

Hibrit Enerji Santralleri projelerinde short-list’e kaldık!

İçlerinde Jeotermal Enerji, Hidroelektrik Enerji ve Rüzgar Enerjisi Santrallerinin bulunduğu toplam 381 MWp’lik hibrit projelere toplam 75 MWp‘lik GES Entegre Sistem kurulumu teklifi verdik ve dört ayrı projede short-listteyiz!

Fuji Orta Gerilim Sürücüleri ile Yüksek Performans, Yüksek Verim!

Kontek; Demir-Çelik, Çimento, Petro-kimya, Su vb. sektörlerindeki Orta Gerilim Motorlar için yol verme sistemlerine dayalı tüm projelerinde Fuji Frenic4600FM6e‘yi öneriyor! Dünya çapında bir IGBT üreticisi olan Fuji, OG Frekans konvertörlerinde sistemlerinizde yüksek performans sağlıyor! Fuji Frenic4600FM6e ile ilgili detaylı bilgi için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz!

Pakistan’da Corporate-PPA projeleri!

Konar; Pakistan’da biri 5 MWp diğeri 2,5 MWp kurulu güce sahip olacak Corporate PPA (İkili Tedarik Sözleşmesi) bazlı iki proje için lokal partneri ile pre-qualification aşamalarını tamamladı ve ihale sürecini bekliyor!

Konar’dan JTI Global Projelerine Mühendislik Danışmanlığı!

Kontek’in solar birimi Konar, JTI Global ile kurulum öncesi mühendislik danışmanlığı hizmetine imza attı! Bu kapsamda Türkiye’de halihazırda anahtar teslim EPC hizmetini verdiğimiz JTI projesini büyütmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Solar PV projelerinde kurulum öncesi danışmanlık kapsamında JTI Yunanistan fabrikasının Mühendislik çözümlerini vermek üzere anlaştık ve JTI Mısır Projesi anlaşma aşamasında!                       

Vidalı Kompresörlerde Tek Sürücü ile Çift Kontrol, Yenilikçi Çözüm!

Kontek’in Enerji Verimliliği ve Drives ekibinden Vidalı Kompresör Makinalarına devrim niteliğinde yenilik! INVT GD 300-21 sürücüsü, makinanın enerji tüketiminde optimum verimlilik sağlıyor! Detaylı bilgi için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz

Uçak Tekstil GES Projemiz ile fabrika çatılarında temiz enerji!

Uçak Tekstil 7.1 MWp’lik GES projemiz başladı! Uçak Tekstil’in önce Aydın Söke OSB’de yeni hizmete açılan fabrikasının, daha sonra da Torbalı fabrikasının çatısına toplamda 7.1 MWp GES tesisi kuracağız!

Konar imzalı Türkiye’nin en büyük Çatı GES projesi !

Kipaş Holding ile hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük Çatı GES projesi Konar imzalı olacak! Sözleşmesi imzalanan projemiz için çalışmalara başladık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.