30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kontek’ten Enerji Alanında En Güncel Haberler!

İZMİR (Enerji Portalı) – Kontek, enerji alanında 2021 yılında da mükemmel işlere imza atmaya devam ediyor!

25 yılı aşkın süredir üstün mühendislik anlayışı ile enerjinin her alanında hizmet veren Kontek, yaptığı çalışmalarla ilgili en yeni haberleri şöyle sıraladı:

Daikin GES tesisi ile Tükettiğinden Fazla Elektrik Üretiyor!

Daikin GES projemiz 5,76 MWp güce sahip ve devreye alındıktan sonraki ilk üç ayda %118 elektrik üreterek beklentilerin üzerinde performans sergiliyor!

Fuji Orta Gerilim Sürücüleri ile Enerji Verimliliği Projelerinde Yüksek Performans Yüksek Verim!

Kontek; Demir-Çelik, Çimento, Petro-kimya, Su vb. sektörlerindeki Orta Gerilim Motorlar için yol verme sistemlerine dayalı tüm enerji verimliliği projelerinde Fuji Frenic4600FM6e’yi öneriyor! Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

Konar, Demir Çelik Sektörünün Öncü Firması Kocaer Haddecilik A.Ş ile GES Projesine İmza Attı!

Konar, demir çelik sektörünün öncü firması Kocaer Haddecilik A.Ş ile 7.700,28 kWp’lik GES projesine imza attı! Kocaer Haddecilik ; İzmir/Aliağa’da bulunan üretim tesislerinin çatılarına GES kurulumu yapılacak!

Kontek Enerji AG, OG Sürücüler ile Endüstriyel Tesislerde Enerji Tasarrufu Sağladı!

Kontek Enerji 2020 yılında; 200 MW’lık AG, OG sürücü tedarik çözümleri ile endüstriyel tesislerde 500GWh enerji tasarrufu sağladı ! Bu tasarruf ile toplam 300KT Co2 salınımı engellenmiş oldu!

Gürcistan projesinde Zugdidi WWTP ‘deki imalatlar tamamlandı, Poti WWTP ile ilgili imalatlar devam ediyor!

Daha önce Bursa’da çözüm partneri olduğumuz Emit firmasının  Gürcistan’daki iki atıksu arıtma  projesinde Zugdidi WWTP deki imalatlar başarı ile tamamlandı ve su alma yapısı çalıştırılarak test edildi.  Poti WWTP ile ilgili imalatlar devam ediyor!

Biosun Ödemiş BES Tesisinin Bakanlık Kabulü Gerçekleşti!

Biosun çöp ayrıştırma, çürütme ve gazlaştırma tesisinin tüm otomasyon çözümleri Kontek tarafından gerçekteştirildi ve BES Tesisi devreye alınıp geçici kabulü 29.12.2020 tarihinde yapıldı! Tesisin Hibrit Enerji Santrali için ise GES  projesi çalışmaları hızla devam etmektedir. Hibrit enerji santralleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız!

Vidalı Kompresör Makinalarında Devrim Niteliğinde Çözüm!

Kontek Enerji Verimliliği projelerinde; Tek Sürücü, Çift Kontrol, Yenilikçi Çözüm!

Yeni INVT GD300-21 ile vidalı kompresörlerde;

👉🏻 Selenoid valf için trafoya ihtiyaç yoktur.
👉🏻 Pano boyutu ve kurulum süresi düşer!

Detaylı bilgi için kataloğumuzu incelebilirsiniz!

Çelsantaj Multidrive Sistemleri Devreye Alındı!

Çelsantaş Hafif Profil Haddehane enerji verimliliği yatırımı gerçekleşti! Trafoların montajı yapıldı, profillerin imalatı ve montajı gerçekleşti.Projeye ait frekans konvertörleri ve multidrive sistemleri devreye alındı!

Baltech Taşkesiği Geçiçi Kabulü Gerçekteşti!

14.040 kWp gücündeki Baltech Taşkesiği GES projemizin müşteri kabulü  6 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşti!

Mars Lojistik Grup A.Ş Çatı GES Projemiz Tamamlandı!

Mars Lojistik Grup A.Ş’ nin İstanbul/Hadimköy tesisi için yürüttüğümüz 1.965,6 kWp kurulu gücündeki çatı GES projemizin Tedaş kabulü yapılmıştır.

ST Endüstri Radyo ile referans projelerimizi kapsamlı bir şekilde ele aldığımız, güneş enerjisi yatırımcılarına yol haritası oluşturacak  ”Güneş Enerjisi Yatırımları” programımız Şubat ayının her pazartesi sizlerle buluştu!

Turkcell Enerji İş Geliştirme Müdürü Tolga Yakan ile Gerçekleştirdiğimiz ‘’Güneş Enerjisi Yatırımları‘’ Programımızı İzlemek için tıklayınız!

Daikin Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen ile Gerçekleştirdiğimiz ‘’Güneş Enerjisi Yatırımları‘’ Programımızı  İzlemek için tıklayınız!

Limak Enerji Genel Müdür Yardımcısı Can Değirmenci ile Gerçekleştirdiğimiz Programımızı İzlemek için tıklayınız!

Netlog Lojistik Tesis Bakım ve İnşaat İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Levent Karaağaç ile Gerçekleştirdiğimiz ‘’Güneş Enerjisi Yatırımları’’ Programımızı  İzlemek İçin tıklayınız!

Karbon Salınımını Azaltarak Sende Yeşil Çevreye katkıda Bulunabilirsin!

İklim değişikliği dünyamızı etkileyecek gerçekliği yadsınamaz küresel bir sorun. Bu sorunun ortadan kalkması için yapmamız gereken en önemli hareket karbon salınımımızı en aza indirmeye çalışmak!

Türkiye’nin ilk 166×83 mm’lik 144 hücreli Monoperc, Halfcut, 9 Busbarlı PV Panel Kullanılan Uçak Tekstil Aydın-Söke Çatı GES Projesi Tamamlanmak Üzere!

Türkiye’de bu 166×83 mm’lik 144 hücreli Monoperc, Halfcut, 9 Busbarlı PV Panel teknolojisini kullanan ilk EPC firması Kontek Enerji oldu! Toplam gücü 4.450 kWp olan projede kullanılan yeni teknoloji Twin Plus PV Paneller Phonosolar ve Smart Solar Teknolojileri tarafından üretilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.