30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kömürcüoda Düzenli Depolama Sahasında Çöpten Elektrik ve Isı Üretilecek!

İSTANBUL  (Enerji Portalı) – İstanbul’da bulunan Kömürcüoda Düzenli Depolama Sahası içerisinde 20 MW kurulu güce sahip olacak bir çöpten elektrik üretimi tesisi kurulması planlanıyor.

Vega Hereko Enerji Üretim San. Tic. A.Ş. tarafından İstanbul İli, Şile İlçesi, Karakiraz Köyü, Kömürcüoda Mevkii, Kömürcüoda Düzenli Depolama Sahası içerisinde “3.000 ton/gün Kapasiteli Biyometanizasyon Tesisi ve 20 MW Kurulu Gücünde Elektrik ve Isı Enerjisi Üretim Tesisi”

Çöplerden elektrik ve ısı üretecek söz konusu proje için şirket, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” nı düzenliyor.

26 Aralık 2019 Perşembe günü saat 10:00’da Sırapınar Mahalle Kahvehanesi’nde düzenlenecek olan toplantıya başta yöre halkı olmak üzere ilgi duyan herkes katılabiliyor.

Projenin ÇED Dosyasını incelemek için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/12/Kömürcüoda-Çöpten-Elektrik-ve-Isı-Üretimi-ÇED-Dosyası.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.