30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kızılay’a Kök Hücre ve Kan Bağışında CK Enerji’den Destek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Kızılay’a destek olmak ve kan bağışında farkındalık yaratmak için kutlanan Kızılay Haftası’na CK Enerji Boğaziçi Elektrik çalışanları ‘kök hücre ve kan bağışında’ bulunarak destek verdi.

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’na ‘kök hücre ve kan bağışı’ ile destek oldu. CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in çok sayıda çalışanı, Türk Kızılayı’na kök hücre ve kan bağışında bulundu.

Etkinlik Çağlayan’daki genel müdürlük binasında gerçekleştirildi. Başlangıçta Kızılay görevlileri tarafından kök hücre ve kan bağışı hakkında şirket personeline bilgilendirme yapıldı. Kök hücre ve kan bağışının birçok insana umut olduğu ifade edilirken, kan bağışının sağlık açısından faydalarına dikkat çekildi. Bağış formlarını dolduran çalışanlar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kızılay tarafından kurulan stantlarda kök hücre ve kan bağışı yaptı.

“Türk Kızılayı’na destek olmak hepimizin görevi”

CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in Kızılay’a verdiği destek hafta içinde farklı ilçelerdeki merkezlerinde devam edeceği bildirildi. 8 Kasım günü Sefaköy ve Bayrampaşa’daki merkezlerde görev yapan CK Enerji Boğaziçi Elektrik çalışanları, Kızılay’a destek olacak.

Bu merkezlerde de geniş bir katılım beklediklerini dile getiren CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Türkiye’de ve dünyada insani yardım hizmetinde model haline gelen, zor anlarımızda her zaman yanımızda olan Türk Kızılayı’na destek olmak hepimizin görevi. Kan bağışının yanı sıra bu kez kök hücre bağışı da yaparak donör bekleyen hastalara umut olmak, bu anlamda da bir farkındalık yaratmak istedik. Değerli personelimize gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.