30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Keops Piramidi Elektromanyetik Enerji Topluyor Olabilir

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Araştırmacılar, Mısır’da yer alan Keops Piramidi’nin, içerisinde yer alan gizli odalar aracılığıyla elektromanyetik enerji topluyor olabileceğini ortaya koydu.

Mısır Piramitleri’nin yeni bir gizemi daha bulundu. Yeni bulgulara göre Giza’daki en büyük piramit olan Keops Piramidi, elektromanyetik radyasyonu içerisindeki odalar aracılığıyla enerji paketleri halinde temeli altında topluyor olabilir.

Rus bilim insanları tarafından yürütülen teorik araştırmada, piramitlerin radyo dalgalarına karşı nasıl tepki verdiği ölçüldü.

Bilim insanları, çalışma sonucu ortaya çıkan bulguları güneş pili elde edebilmek gibi teknoloji uygulamalarında kullanabilmeyi ümit ediyor.

Mısır Piramitleri’nde tespit edilen yeni keşfin ezelden beri var olduğu 20. yüzyılın başından bu yana dillendiriliyordu. Piramitler ayrıca uzaylılardan kıyamete kadar çok sayıda mistik konunun da öznesi durumunda.

Giza Piramitleri’nin en eskisi ve en büyüğü olan Keops Piramidi, Mısır firavunu Keops tarafından binlerce yıl önce inşa edildi ve yüzyıllar boyunca çok sayıda teorinin odağı haline geldi.

Rus bilim insanları tarafından yürütülen çalışmanın notlarında, piramitlerin çok sayıda efsaneye konu olduğu da yer aldı.

Efsanelerin gerçekliğini tespit etmek isteyen bilim insanları, modern teknikler kullanarak piramitlerin gerçek gizemlerini ortaya çıkarmak için canla başla çalışıyor.

Araştırmayı yürüten bilim insanları, ışığın piramit gibi yapılarda hipotetik nanoparçacık ile tepkimeye nasıl girdiğini anlamak için matematik modelleri kullandı.

Araştırmanın ilk aşamasında 200 ila 600 metre arasında değişen radyo dalga uzunluğu kullanarak piramidin içerisinde rezonans durumu elde edebileceği düşünüldü. Böylece elektromanyetik enerji, piramidin içerisinde ve tabanında yoğunlaşacaktı.

Ekibin Keops Piramidi’ne olan ilgisi, ışık ve belli başlı nanoparçacıklar arasındaki tepkimeyi ölçmekle başladı.

Işık, nanoparçaçık kaynak maddelerin boyu, şekli ve kırılma göstergesine göre nano ölçekte kontrol edilebilir haldedir.

Bilim insanları şimdi Keops Piramidi’ne benzer nanoparçacıklar oluşturarak nanoparçacıkların, radyo dalgaları ile etkileşime girdiği şekilde ışıkla da etkileşime girmesini sağlamanın mümkün olup olmayacağını öğrenmeye çalışıyor.

Kaynak: Mehmet Can Kömürcü

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.