30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Kendi Kaynaklarımızdan Enerjimizi Oluşturmuş Olacağız”

ORDU (Enerji Portalı) – Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, rüzgar enerjisi alanındaki çalışmaları ve yerli enerji üretimini içeren açıklamalarda bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi resmi Twitter hesabından Akkuş ilçesinde başlatılan RES projesi hakkında şu açıklamanın yer aldığı videolu paylaşım yapıldı:

“Akkuş ilçemizde başlatılan RES (Rüzgar Enerji Santrali) Projesi ile ilçemizin enerji üssü olması adına önemli bir adım attık. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından paylaşılan videoda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler‘in şu açıklamaları yer alıyor:

“Bugün mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz. Çünkü yasasını çıkarttığım yenilenebilir enerji kanununa göre rüzgar enerjisinde büyük artışlar meydana geldi. Ordu’da da Akkuş’ta rüzgar santralleri kuruyoruz buradaki özel sektörün kurduğu bu tesislerden bir tanesi devreye girdi 4 MW’lık. Yıl sonuna kadar da 2 tane daha devreye girecek. Toplam 9 adet rüzgar türbini kurulacak. Bunların hepsi devreye girdiğinde Ünye – Fatsa gibi büyük ilçelerimizin elektrik ihtiyacını karşılamış olacağız. Çevre dostu bir kaynaktan dışarıya muhtaç olmadan kendi rüzgarımızdan kendi kaynaklarımızdan enerjimizi oluşturmuş olacağız. Bu da bizi mutlu ediyor. Bundan sonraki çalışmalarımız hızla çeşitlendirme konusunda devam edecek.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.