30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Kendi Enerjisini Üreten Sokak Hayvanları Bakım Evi Yapılıyor

ANTALYA (Enerji Portalı) – Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Sokak Hayvanları Bakım Evi projesinde enerji ve su tasarrufu sağlanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde inşa edilen Sokak Hayvanları Bakım Evi projesinde çalışmalar son hızıyla sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz projede incelemelerde bulundu. Gürbüz, Başkan Muhittin Böcek’in en önemsediği projeler arasında yer alan Sokak Hayvanları Bakım Evi’nin enerji ve su tasarrufu konularında da örnek olması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

42 bin metrekarelik alansa yapımı süren Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi’nin kendi enerjisini üreten bir yapıya sahip olması için de çalışmalar sürüyor. Projede ayrıca su tasarruf konusunda da örnek olabilecek çalışmalar üzerinde çalışılıyor. Yatırım bedeli yaklaşık 21 milyon 500 bin lira olan proje, modern ve yüksek standartlara sahip özellikleriyle Türkiye’deki diğer illere de örnek olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.