30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Keiretsu Forum Türkiye’den 7.5 Milyon Dolarlık Yatırım!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji verimliliği ve akışkanlar dinamiği alanında 10 yıldan fazla tecrübe ve Ar-Ge proje birikimine sahip olan, geleneksel tüm sanayi alt yapısını yenilikçi teknolojilerle dijitalleştirerek çevreye önemli katkılar sağlamayı hedefleyen Bren, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 7.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Bren İleri Teknoloji Enerji Anonim Şirketi firması, Bren STM ürünü ile endüstride, özellikle buhar teknolojilerinde kullanılan kritik öneme sahip mekanik ekipmanları, yapay zeka tabanlı, kendi enerjisini üretebilen kablosuz sensörler ve endüstriyel nesnelerin interneti (IoT) teknolojisi ile takip ederek müşterilerine enerji, bakım ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Enerji verimliliği ve akışkanlar dinamiği alanında 10 yıldan fazla olan tecrübeye sahip olduklarını ve 3 yıldan fazla süredir üzerinde çalıştıkları sistemi 2020 Mart ayı itibari ile satışa sunduklarını belirten Bren İleri Teknoloji Enerji A.Ş. CEO’su Çınar Laloğlu, “Sanayi’nin doğrudan fark edemediği problemlere odaklanarak 4 ürün daha çıkardık. Tüm bu ürünler farklı kanallarla lanse edilerek müşterilere ulaştırılıyor. Endüstriyel IoT çözümlerimizle firmaların kritik ekipmanlarını akıllandırarak, yapay zeka tabanlı bir yazılım üzerinden bildirimler ve yönlendirmelerle %15’e kadar enerji, ekipman ve zaman tasarrufu sağlıyoruz. Enerji verimliliği öncelikli olarak, maksimum performansta sistemlerin çalışması için yazılımlar geliştiriyoruz. Yazılım ile beraber donanımı da içeren sistemimiz, entegre olduğu tesislerdeki ulaşılması zor ve riskli alanlardaki ekipmanların arızalarını, çalışma zamanlarını, maddi kayıpları müşterilerin her yerden yönetebilmesine imkan sağlamaktadır. Kestirimci ve önleyici bakım sağlayarak firmaların maksimum verimde çalışmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Endüstriyel IoT sektörünün oldukça büyük bir pazar olduğunu ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde %43 büyüme öngörüldüğünü de sözlerine ekleyen Laloğlu, “Kısa sürede ekibimiz 3 kat büyüdü ve müşteri sayımız 5 kat arttı. Türkiye’nin ilk 500 arasında yer alan ilgili sektörlerdeki firmaların en önemli problemlerini çözebilen bir girişim ile bu yola çıkmak bizim hedeflerimizi daha da büyüttü. Hedef sektörler arasında Petrol&Gaz, Enerji santralleri, Gıda, Kimya sanayi, Ambalaj ve tekstil gibi birçok sektöre önemli kazançlar sağlıyoruz. Amerika, Kanada ve İngiltere’de benzer teknolojileri kullanan rakiplerimiz bulunuyor. Geleneksel çözümlerden farklı olarak ayrıştığımız noktalar, kendi enerjisini üretebilen akıllı bir sensör teknolojisine sahip olmamız, bulut tabanlı yazılımın makine öğrenmesi algoritmalarıyla önemli miktarda tasarruflara olanak sağlaması ve 12 aydan daha kısa yatırım geri dönüş süresi olan bir iş modeli ile çözüm sunmamızdır.” şeklinde konuştu ve ekledi:

“B2B Satış ve Kiralama modeli üzerinden ilerliyoruz. Kiralama modelini yüksek adetlerde ihtiyacı olan müşterilerimiz için oldukça kazançlı ve avantajlı oluyor. Keiretsu Forum küresel ölçekte etkin bir yatırımcı ağına sahip, bizimde Türkiye’de 7.5 milyon dolar değerleme üzerinden aldığımız bu yatırım ile yurt dışı pazarda büyüme hızımızı arttırmayı hedefliyoruz. Türkiye’den çıkan çok iyi girişimler globalde çok farklı alanlarda büyüme gösterdiler.  Geleneksel tüm sanayi alt yapısını yenilikçi teknolojilerle dijitalleştirerek firmalara ve çevreye önemli katkılar sağlamayı hedefliyoruz. Amerika ve Avrupa’dan sonra Rusya ve Ortadoğu pazarı öncelikli hedeflerimiz arasında. Pazarda farklı teknolojilerle katma değeri yüksek yeni ürünler üretmeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.